Skelbimai ir naujienos

Istorija, kurios nevalia pamiršti

2015 02 28

Š. m. vasario 25 d. Ariogalos miesto bibliotekoje vyko susitikimas su projekto „Misija Sibiras 2014" dalyviu, Ariogalos gimnazijos istorijos mokytoju Andriumi Bautroniu, kuris, spinduliuodamas optimizmu, gera nuotaika, pasidalino savo įspūdžiais, išgyvenimais apie ekspediciją.

Skaityti daugiau...

Knygų mugėje pristatyta nauja kraštietės rašytojos knyga

2015 02 20

Pirmąją 16-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės dieną įvyko kraštietės rašytojos Janinos Irenos Survilaitės naujojo romano „Emigrantė ir alpių piemuo" pristatymas. Renginį vedė Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos redaktorė Janina Riškutė, ištraukas iš knygos skaitė aktorė Gražina Urbonaitė. Po knygos pristatymo J.I Survilaitė dalijo autografus leidyklos „Adrena" stende.

Rašytojui Jonui Mačiukevičiui suteiktas Raseinių garbės piliečio vardas

2015 02 20

Š. m. vasario 16-ąją, Raseinių rajono savivaldybės iškilmingo 73-iojo posėdžio metu, savivaldybės Taryba nusprendė Raseinių garbės piliečio vardą suteikti rašytojui Jonui Mačiukevičiui - poetui, prozininkui, visuomenės ir politiniam veikėjui. Šventės Kultūros centre metu rašytojui buvo įteiktos Raseinių garbės piliečio regalijos.

Skaityti daugiau...

Takeliu per Lietuvą

2015 02 17 Skelbimas!

Š. m. vasario 13 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje atidaryta kraštiečio fotografo Jono Danausko kūrybos paroda „Takeliu per Lietuvą". Paroda veiks iki kovo 6 d.

Skaityti daugiau...

Vieno paveikslo paroda

2015 02 04 Skelbimas!

Jau treti metai bibliotekos Informacijos skyriuje veikia Vieno paveikslo paroda – tai Raseinių krašto kūrėjų meno kūrinių ekspozicija, kurioje vienu metu eksponuojamas vienas meno kūrinys bei pateikiama informacija apie kūrinio autorių.

Skaityti daugiau...

Saugaus interneto savaitė bibliotekoje

2015 02 24

2015 m. vasario 10 d. Lietuvoje jau dvyliktą kartą buvo minima Saugesnio interneto diena. Šiemet šiai dienai visame pasaulyje buvo skirtas šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!", kviečiantis visus interneto naudotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo. Kaip ir praėjusiais metais, asociacija „Langas į ateitį" kvietė bibliotekas vasario 9–14 dienomis prisijungti prie šios akcijos.

Skaityti daugiau...

Švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės 25 – metį

2015 02 24

Šie metai ypatingi tuo, kad prieš prieš 25 – erius metus, kovo 11 – ąją Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, paskelbė atkurianti nepriklausomą valstybę. Jau 25 – eri metai, kai gyvename laisvoje, nepriklausomoje Lietuvoje. Daugelis dar pamena tą sunkią pradžią, kai Lietuvos Nepriklausomybė buvo paskelbta esant šalyje sovietinei armijai. Pamena karinę agresiją, politinį spaudimą, ekonominę blokadą, bet įveikusi įvairias negandas valstybė sutvirtėjo ir šiandiena galime džiaugtis, kad jau 25 – erius metus gyvename laisvoje, nepriklausomoje Lietuvoje.

Skaityti daugiau...

Poeto jubiliejus

2015 02 20

Tikriausiai ne vienam gali kilti mintis, kad bibliotekininkui rašyti knygas nebūtina. Juk ir be jų pastangų bibliotekų lentynose knygų kasmet daugėja. Tačiau ką daryti, jei širdyje dega poezijos ugnelė, jei vis nauji posmai prašosi suguldomi ant popieriaus lapo.

Skaityti daugiau...

Girkalnio bibliotekoje įsibėgėja etnografiniai regionų metai

2015 02 23

Vasario 5-ąją Girkalnio bibliotekoje buvo surengta šventė duonos garbei. Nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Šią dieną visuose namuose buvo kepama duona ir apeigose šventinama. Tikėta, kad pašventinta duona gelbėja nuo gaisro, saugo nuo ligų, blogos akies. Krikščionybei įsigalėjus, ši šventė sutapatinta su šv. Agotos varduvėmis.

Skaityti daugiau...

Istorinė popietė Pryšmančių bibliotekoje

2015 02 13

"Žiupsnelis istorjios" – tokia tema vyko istorinė popietė, skirta paminėti Mikalojaus Radvilos Juodojo 500 metų jubiliejų. Šią iškilią istorinę asmenybę mokiniams, mokytojams ir bendruomenės nariams pristatė mokyklos bibliotekininkė N. Salemonavičienė ir istorijos mokytojas E. Vyšniauskas.

Skaityti daugiau...

„Raseinių protai“ įgauna pagreitį

2015 02 04

Š. m. sausio 29 d. žingeidūs Raseinių rajono piliečiai, viktorinų mėgėjai ir entuziastai, rinkosi į jau trečią kartą organizuojamą viktoriną „Raseinių protai". Erdvioji Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos fojė vos sutalpino visus dalyvius.

Skaityti daugiau...