Skelbimai ir naujienos

Literatūros festivalis „Vilniaus lapai“

2016 12 05

SKELBIMAS

 

Nacionalinis dramos teatras gruodžio 9-11 dienomis kviečia į literatūros festivalį „Vilniaus lapai".

 

Pagrindiniai trys literatūros festivalio „Vilniaus lapai" vakarai skirti pristatyti tris lietuvių ir užsienio literatūros autorius. Renginiai vyks Lietuvos nacionalinio dramos teatro didžiojoje scenoje. Visas tris festivalio dienas teatro fojė vyks nemokami literatūros skaitymai.

 

Afiša ir programa:

Vakaronė Kaulakiuose

2016 12 01

 

Praėjusį savaitgalį Kaulakiuose vyko vakaronė, skirta vietos bendruomenių ir bibliotekų metams paminėti.

Skaityti daugiau...

„Poezijos popietė“ Verėduvos bibliotekoje

2016 11 30

 

Saulėtą lapkričio popietę Verėduvos bibliotekoje lankėsi poetas Alfonsas Vaičiulis ir Elvyra Vaštakienė. Lankytojai rinkosi į biblioteką praleisti popietę ir pasiklausyti poezijos posmų ir dainų, atliekamų pritariant gitarai.

Skaityti daugiau...

Paminėti Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos 95-ieji veiklos metai

2016 11 26

 

Lapkričio 25-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka paminėjo savo 95-ąjį gimtadienį, apžvelgdama įgyvendintus projektus „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam" ir (RE)STARTAS: el. paslaugos tau".

Skaityti daugiau...

Pristatyta knyga „Dalia Grybauskaitė – Tautos Prezidentė“

2016 11 21

 

Lapkričio 22-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos skaitykloje Lietuvos moterų lygos pirmininkė, prof. Ona Voverienė pristatė savo naujausią knygą „Dalia Grybauskaitė – Tautos Prezidentė". Su ja į knygos pristatymą atvyko Lietuvos moterų lygos narė Aldona Grincevičienė, LML Kauno skyriaus narės Meilutė Asanavičienė ir Regina Janina Enčerytė. Renginyje dalyvavo nemažas būrys raseiniškių, panorusių ne tik pasiklausyti dar nepublikuotos informacijos apie Prezidentę, bet ir įsigyti knygą su autorės autografu.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija

Linksma popietė „Vaikų kambarys“

2016 11 21

 

CD nugarėlėje rašoma: „Vaikų kambaryje nutinka pasiučiausi nuotykiai ir vyksta gražiausi stebuklai.

 

Skaityti daugiau...

Konferencija „Raseinių rajono dvarų likimas, žvelgiant iš XXI a. perspektyvos“

Baigiantis projektui „Dvarų paveldas", įžvalgos ir tyrimai nugulė į kraštotyros darbus, fotoalbumus, referatus ir pranešimus, rengtus kraštotyros konferencijai. Ekspedicijoje po rajono ir Lietuvos dvarus dalyvavo Ariogalos ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, Raseinių Šaltinio progimnazija, Raseinių krašto istorijos muziejus, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka ir Betygalos, Gruzdiškės, Girkalnio, Katauskių, Pryšmančių filialai. Ekspedicijos dalyviai mokėsi įvairiuose Lietuvos dvaruose rengiamose edukacijose, savarankiškai tyrinėjo pasirinktus rajono dvarus, naudojosi kraštotyrininko bibliotekininko Jono Brigio surinkta archyvine medžiaga Lietuvos archyvuose, užrašinėjo pasakojimus ir kt.

Skaityti daugiau...

Dovanokime knygas, kurios keičia gyvenimą!

2016 11 21

 

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos" atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą" kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Skaityti daugiau...

Simegrafijos paroda Gruzdiškės bibliotekoje

2016 11 21

 

Lapkričio 10–17 d. Gruzdiškės filiale buvo eksponuojama Filomenos Daugirdienės simegrafijos kūrybinių darbų paroda. Paroda sulaukė didelio susidomėjimo. Autorė mielai savo kūrybine patirtimi pasidalino su bibliotekos lankytojomis, norinčiomis išmokti siuvinėti ant popieriaus. Tikimės, kad tokio pobūdžio parodų sulauksime ir ateityje.

 

Laimutė Babenskienė,

Gruzdiškės filialo vyresn. bibliotekininkė

Susitikimas su gamtininku, fotografu ir vaikiškų knygų autoriumi Selemonu Paltanavičiumi

2016 11 18

 

Spalio 17 dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje lankėsi gamtininkas, fotografas, radijo laidų vedėjas, gamtosauginės tematikos ir vaikiškų knygelių autorius Selemonas Paltanavičius.

Skaityti daugiau...