Romualdo Augūno fotografijų paroda „Sapnuoju Lietuvą“ Raseiniuose

2014 09 18 

Spalio 2 d. (ketvirtadienį) 15 val. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje atidaroma fotomenininko Romualdo Kęstučio Augūno fotografijų paroda „Sapnuoju Lietuvą". Paroda veiks iki spalio 24 d.

Skaityti daugiau...

Ariogališkiai kviečiami užsukti į naujus knygos namus

2014 09 19

Gražią rugsėjo 18 dienos popietę darbščiosios bibliotekininkės Daiva ir Dalia kvietė visus knygos mylėtojus, bibliotekos bičiulius ir draugus į naujų bibliotekos patalpų atidarymo šventę. Buvo gražu ir gera matyti šviesius besirenkančiųjų veidus, jų džiugesį išvydus tuos pasikeitimus, kurie įvyko per pastaruosius mėnesius.

 

Skaityti daugiau...

„Žmogaus gyvenimas – legenda“

2014 09 19

Šių metų rugsėjo 2 dieną literatui Steponui Milteniui būtų sukakę 75-eri. Prisiminti beveik prieš metus Anapilin išėjusį kūrėją ir visuomenininką jo kūrybos gerbėjus, artimuosius, draugus saulėtą rugsėjo 17-osios popietę pakvietė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka.

Skaityti daugiau...

Tautas suartinusi duona

2014 09 16

Kelis šimtmečius greta gyvenusias lietuvių ir žydų tautas skyrė kalbos, papročių, tikybos barjerai. Tačiau daug kas ir jungė. Vienas iš tokių nenutrūkstamų saitų buvo duona. Beje, ji naudota ne tik kasdien valgiui, bet ir religinėse apeigose. Kraštotyrininko, knygų autoriaus ir sudarytojo, Žemaičių kultūros draugijos Simono Stanevičiaus bendrijos pirmininko pavaduotojo Antano Pociaus dėka š.m. rugsėjo 12 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje įvyko įsimintinas renginys „Duonos simbolis suartino lietuvių ir žydų bendruomenes", dar kartą priminęs istoriją ir atnaujinęs dviejų tautų ryšius.

Skaityti daugiau...

SADM organizuojama akcija „Rezervuota jaunimui“

2014 09 05

Rugpjūčio 28 d. startavo Jaunimo reikalų departamento prie SADM organizuojama akcija „Rezervuota jaunimui", kuria siekiama, atskleisti, kuo gyvena jaunas žmogus, kokie jo pomėgiai ir poreikiai.

Skaityti daugiau...

Kalnujuose įamžintas poeto Marcelijaus Martinaičio atminimas

2014 08 21

Žolinių dieną Kalnujuose prisimintas poetas, kraštietis Marcelijus Martinaitis. Daugiau nei prieš metus mus palikusį poetą miestelio bendruomenė nusprendė įamžinti ir palikti prisiminimą ateities kartoms.

Skaityti daugiau...

Kaulakių bibliotekoje pristatyta aerovaizdų paroda "Čia mano namai"

2014 08 20

Rugpjūčio 14 d. Kaulakių bibliotekoje vyko aerovaizdų parodos „Čia mano namai" atidarymas. Parodoje eksponuojamos 24 fotografijos, kuriose užfiksuoti Kaulakių, Fliorencijos ir aplinkinių kaimų aerovaizdai.

Skaityti daugiau...

Besibaigiančios vasaros šventė Gruzdiškėje

2014 08 18

Dulksnojant rugpjūčio lietui, Gruzdiškės kaimų bendruomenės gyventojai susirinko prie kaimo kryžiaus. Taip prasidėjo šventė „Besibaigianti vasara kvepia žolynais". Šventės organizatoriai - Kaimų bendruomenė „Gruzdiškė" ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Gruzdiškės filialas, turėjo du tikslus-paminėti Žolines ir sukviesti buvusius ir esamus kaimo gyventojus į vieną būrį.

Skaityti daugiau...

Naujos knygos sutiktuvės

2014 08 01

Per šv. Onos atlaidus Betygalos biblioteka pakvietė betygališkius į ciklo „Sugrįžimai", skirto kraštiečių kūrybos pristatymui, renginį – naujos Felikso Mačiansko knygos „Atidarykim Vlado Brado skrynią" sutiktuves. Joje – Betygalos krašto tautosakos fragmentai, kadaise nugirsti ir užrašyti, per ilgus metus surankioti ir suguldyti į atskirą leidinį.

Skaityti daugiau...

Fotografijų konkursas "Mes - tai ES"

2014 05 09

Prieš 10 metų Lietuva tapo Europos Sąjungos nare. Kaip šiandien jaučiamės būdami pilnateisiais ES piliečiais? Kokias galimybes išbandome? Ką suvokiame ir atrandame savyje, mus supančioje visuomenėje? Su kuo tapatinamės? Ko siekiame? Apie ką svajojame?

Kviečiame visus, didelius ir mažus, pasidalinti įspūdžiais fotografijų konkurse „Mes – tai ES".

Skaityti daugiau...

Lietuvos gyventojai pastebi kultūros paslaugų kokybės gerėjimą

2014 07 25

Kviečiame susipažinti su Kultūros ministerijos užsakymu atlikto tyrimo „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis" duomenimis:http://www.lrkm.lt/index.php?971888529 .