Skelbimai ir naujienos

Mano svajonių knyga

2016 07 01

Skelbimas

Giedrė Čistovienė domėjosi projekto įgyvendinimu

2016 06 30

 

Birželio 29 dieną Raseiniuose lankėsi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginės plėtros departamento Projektų valdymo skyriaus vadovė Giedrė Čistovienė. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje ji susitiko su projekto „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam" darbo grupe, bibliotekos direktore Daina Sutkevičiene. Pokalbio metu buvo aptartos projekto įgyvendinimo metu iškylančios problemos ir jų sprendimo būdai, pasidžiaugta laimėjimais, numatyti artimiausi darbai.

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija

Projektas „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam“ tęsiasi

2016 06 29

 

2015 metų birželio mėn. buvo pradėtas vykdyti Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje parengtas 18 mėnesių trukmės (2015 m. birželis – 2016 m. lapkritis) projektas „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam". Pagrindinis šio projekto tikslas – ugdyti rajono bibliotekininkų bei gyventojų skaitmenines kompetencijas, įtraukiant vietos bendruomenių narius į skaitmeninio turinio kūrimą. Projektas sulaukė didelio rajono gyventojų susidomėjimo. Komplektuojamos vis naujos grupės ir vyksta intensyvūs mokymai.

 

Daugiau kaip šimtui įvairaus amžiaus ir profesijų rajono gyventojų jau įteikti kompiuterinių programų Corel DRAW, Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro pradžiamokslių pažymėjimai.

Išaugintas skaitytojų nuomonių ir minčių apie bibliotekas medis „Biblioteka man...“

2016 06 29

 

Aktyviai į Lietuvos bibliotekininkų draugijos paskelbtą 16-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę įsijungė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka ir 24-rios jos filialų bibliotekos. Nors bibliotekų darbas nenutrūksta ištisus metus, tačiau Nacionalinės bibliotekų savaitės metu kiekviena biblioteka stengiasi pateikti skaitytojams kažką ypatingo, nekasdieniško, įdomaus. Per šią savaitę bibliotekų skaitytojai ne tik aktyviai dalyvavo organizuojamuose renginiuose, tačiau ir „augino" atsiliepimų apie bibliotekas medelius „Biblioteka man..." Medelis, įleidęs šaknis Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, išaugino 24-rias atžalas, ant kurių lapelių skaitytojai surašė mintis apie tai, ką jiems reiškia biblioteka. Štai koks skaitytojų minčių ir nuomonių medis išaugo... Tegul kasmet jį papildo naujų skaitytojų mintys!

Popietė apie gamtą Gruzdiškės bibliotekoje

2016 06 23

 

Birželio 22 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Gruzdiškės filiale vyko literatūrinė popietė ,,Keliaukime kartu su Giliumi Ąžuolaičiu", skirta skaitymams „Vasara su knyga".

Skaityti daugiau...

Katauskių kaimo bendruomenės nariai sportavo ir piešė

2016 06 23

 

Siekiant atkreipti dėmesį į saugaus eismo svarbą, birželio 4-ąją Katauskių kaimo bendruomenės nariai ir vaikai, važinėdami dviračiais, kvietė gyventojus į sporto šventę. Šventės metu dalyviai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse. Viena iš šeimos estafečių užduočių buvo kūrybinė. Šeimos nariai kūrė bendrą piešinį pagal burtų keliu ištrauktus lietuvių rašytojų eilėraščius apie transportą ir saugų eismą. Dalinamės renginio akimirkomis.

 

Nuotraukos R. Straukienės

Aktorė ir rašytoja Doloresa Kazragytė viešėjo Milašaičiuose

2016 06 20

 

Šeštadienis, saulutės spindulėliai skverbiasi pro tamsius lietaus debesis. Lis ar nelis? Eiti susitikti su bendraminčiais ar ne? Betgi į mūsų bažnytkaimį atvyksta ne eilinis svečias, o iškili asmenybė – Doloresa Kazragytė. Milašaitiškiai, kuriems kultūra dar yra suprantama ir svarbi, renkasi į kultūros centro salę, atvyksta ir svečiai iš Betygalos, Lenkelių.

Skaityti daugiau...

„Vasara su knyga“ Kaulakių bibliotekoje

2016 06 17

 

„Vasara su knyga" konkurso atidaromasis renginys vyko birželio 1 d., o birželio 16 d. – renginio tęsinys.

Skaityti daugiau...

2016 m. gegužės-birželio mėn. naujos knygos

2016 06 16 Skelbimas!

Kviečiame susipažinti su 2016 m. gegužės-birželio mėn. gautomis naujomis knygomis. Pateikiamos knygų anotacijų nuorodos.

Baimę nugalėjusios nuotraukos

2016 06 16

 

Sakoma, kad vasarą ir akmuo kruta. Taigi kai kam gali pasirodyti, kad laiko pasigrožėti menu nelieka. Tačiau taip tik atrodo. Gausus raseiniškių būrys birželio 15 d. susirinkęs į Marcelijaus Martinaičio bibliotekoje vykusį fotografo, poeto Virginijaus Sungailos fotografijų parodos „Atspindžiai vandenyje" atidarymą paneigė nuomonę, kad vasarą žmonės tik dirba, o pasigrožėti menu nėra kada.

Skaityti daugiau...