Skelbimai ir naujienos

Paroda Beatričei Grincevičiūtei atminti

2015 01 26 Skelbimas!

Bibliotekos pirmojo aukšto foje veikia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kilnojamoji paroda "Žvaigždutė", skirta dainininkės Beatričės Grincevičiūtės atminimui. Kviečiame susipažinti!

Krašto apsaugos ministerijos leidinys gyventojams

2015 01 12 Skelbimas!

Krašto apsaugos ministerija parengė ir išleido gyventojams skirtą leidinį „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui". Šis leidinys netrukus pasieks bibliotekas, tačiau jo elektroninę versiją jau dabar galima atsisiųsti iš Krašto apsaugos ministerijos svetainės

Konkursas „Žiemos džiaugsmai“

2015 01 07 Skelbimas!

Pasidžiaukim žiemos nuotaika ir fotografuokime.

Skaityti daugiau...

Raseinių protai 2015

2015 01 06 Skelbimas!

Visus, besidominčius Raseinių kraštu, aktyvius ir norinčius įgyti naujų žinių, š. m. sausio 29 d. 17.30 val. kviečiame dalyvauti protų mūšyje apie Raseinių kraštą „Raseinių protai 2015“. Plačiau

2014 Metų knygos rinkimai

2014 10 20 Skelbimas!

Kviečiame skaitytojus dalyvauti 2014 Metų knygos rinkimuose. Plačiau apie akciją.

Fotografijų paroda apie Ruandą

2014 11 13 Skelbimas

Antrajame bibliotekos aukšte veikia fotografijų paroda "Ir Ruandos vaikai norėtų gyventi geriau, bet...". Parodos autorė - Lina Straigytė, Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytoja, prieš keletą metų apsilankiusi Ruandoje, lietuvių kilmės kunigo misionieriaus Hermano Šulco įkurtoje Jaunimo sodyboje.

Skaityti daugiau...

Paminėjome poetės Almos Karosaitės 70-ies metų sukaktį

2015 01 26

Gimtine, kokį skirsi kraitį? / Kas man priklauso? – nežinau, / Aš leisiu tau namo pareiti, / Ten, kur Tave užauginau.

Skaityti daugiau...

Aviatorių ambasadorė

2015 01 22

Nuo neatmenamų laikų žmogus svajojo pakilti į dangų, palenktyniauti su paukščiais. Deja, Dedalo ir Ikaro legenda apie saulės spinduliuose ištirpusius sparnus ilgus amžius tas svajones taip ir paliko svajonėmis. Ir tik XX a. pradžioje įvykęs brolių Raitų skrydis tikrąja to žodžio prasme žmonijai atvėrė naujas erdves. Kiekvienas didelis pasiekimas anksčiau ar vėliau tampa istorija, būna tyrinėjamas. Dažniausiai tie tyrinėjimais - tai storos (neretai nuobodžios) knygos. Tačiau būna ir išimčių.

Skaityti daugiau...

„...Tik reik turėt aušros dažų...“

2015 01 20

„...Tik reik turėt aušros dažų..."

Tokiais žodžiais prasidėjo literatūrinė popietė Pryšmančių bibliotekoje, skirta poetės Almos Karosaitės jubiliejui. Poetei sausio 19 dieną (tikroji data – sausio 1 d.) būtų sukakę 70 metų. Jaunieji bibliotekos lankytojai susidomėję klausėsi apie poetės gyvenimą, kuris nors ir nebuvo lengvas, tačiau turiningas. Nors kūrė daug, bet labiausiai mėgo rašyti vaikams. Daugelis jos eilėraščių tapo mėgstamomis vaikų dainomis.

Skaityti daugiau...

Mano Lietuva

2015 01 16

Sausio 13-ąją mes, Gruzdiškės gyventojai, paminėjome Laisvės gynėjų dieną. Kultūros įstaigose 8.00 val. prisijungėme prie pilietinės akcijos ,,Atmintis gyva, nes liudija" - visuose languose dešimčiai minučių uždegėme simbolines atminties žvakutes ir apmąstėme Sausio 13-osios įvykius, pagerbėme už Lietuvos laisvę žuvusių atminimą.

Skaityti daugiau...

Mylėti Lietuvą

2015 01 13

Audringą, žvarbią sausio 11 – osios popietę rinkomės į Pagojukų seniūnijos salę paminėti artėjančią Laisvės gynėjų dieną ir susitikti su svečiu – Ariogalos gimnazijos ir Juodaičių (Jurbarko raj.) pagrindinės mokyklos istorijos mokytoju, Ariogalos 13 kuopos šaulių vadu, ekspedicijos „Misija Sibiras – 2014" dalyviu, dzūku nuo Alytaus rajono Andriumi Bautroniu.

Skaityti daugiau...