Skelbimai ir naujienos

Butkiškėje paminėtas poeto, kraštiečio Juozapo Mickevičiaus garbingas jubiliejus

2016 07 27

 

Liepos 24 dienos popietę Butkiškėje (jau šeštus metus iš eilės) susitikome su Butkiškės krašto poetais. Džiugu, kad poetų būrys vis didėja, renkasi ne tik kraštiečiai, bet poetai iš visų Lietuvos kampelių. Lietuva – maža šalis, todėl visi esame tarsi vieno krašto žmonės.

Skaityti daugiau...

Nuoširdus AČIŪ už netikėtą nuostabią dovaną

2016 07 23

 

Mes gyvename iš to, ką gauname, bet kuriame gyvenimą iš to, ką duodame.

Vinstonas Čerčilis

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Katauskių filialo skaitytojų vardu nuoširdžiai dėkoju UAB „Nepriklausomi leidiniai" vadovei Vikai Špalovaitei už dovanotas naujas lietuvių ir užsienio rašytojų knygas, užprenumeruotus ir dovanotus periodinius leidinius. Bibliotekos fondą papildė reikalingos ir populiarios knygos – geriausia, kas gali būti duota žmogui – svajonė, tikėjimas, viltis ir džiaugsmas...

 

Katauskių filialo vyresn. bibliotekininkė

D. Enuksonienė

Prie Sujainių tvenkinio vyko respublikinė šlagerių šventė „Skinsiu raudoną rožę“

2016 07 21

 

Įpusėjus vasarai, liepos 17-ąją, prie Sujainių tvenkinio vyko respublikinė šlagerių šventė „Skinsiu raudoną rožę". Joje dalyvavo ir Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialo bibliotekos skaitytojai ir lankytojai.

Skaityti daugiau...

Projekto "(RE)STARTAS: e. paslaugos Tau!' dalyvių apklausa

2016 07 20 

2016 m. sausio - gegužės mėnesiais Kauno apskrities, Raseinių raj. ir Birštono viešosios bibliotekose buvo vykdomi įvairias elektronines paslaugas pristatantys mokymai bei jų transliacijos, skirti bendruomenių nariams. Šie mokymai - tai viena iš projekto "(RE)STARTAS: e. paslaugos Tau" veiklų. Kreipiamės į Jus, kadangi dalyvavote bent vienuose iš minėtų pristatymų ar jų transliacijų ir pateikėte savo kontaktinius duomenis.

Anketą rasite paspaudę arba nukopijavę šią nuorodą:

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4c7iQHRGqXlinupm3wz_2VSq1cX7ElKN4Jhb6hYTpzCtx4A/viewform?usp=send_form

Skaityti daugiau...

Skaitykime kartu

2016 07 19

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Kaulakių filiale vyko konkurso „Vasara su knyga" dar vienas renginys – garsinis skaitymas „Skaitykime kartu".

Skaityti daugiau...

Raseiniuose kultūros įstaigų darbuotojai mokėsi mąstyti kūrybiškai

2016 07 19

Diegti ir plėtoti kūrybos inovacijas Lietuvoje – nėra lengva užduotis. Net ir todėl, kad pati sąvoka „inovacijos" kultūros srityje daugelio vis dar suprantama labai siaurai. VšĮ Ateities visuomenės institutas 2015 metais inicijavo savivaldybių kultūros įstaigų inovatyvumo tyrimą. Jo duomenimis, didžioji dalis respondentų nėra susipažinusi su „inovacijų" sąvoka ir galimomis jos reikšmėmis.

Skaityti daugiau...

„Vasara su knyga “ Sujainių bibliotekoje

2016 07 15

 

Liepos 14-osios popietę aktyvūs Sujainių bibliotekos mažieji skaitytojai, bičiuliai rinkosi į biblioteką .Čia vyko Hanos Doskočilovos kūrybos skaitymai „Kurmis ir mamytė“.

Skaityti daugiau...

Praleisk vasarą su knyga: daugiau nei 1300 renginių!

2016 07 15

 

Šią vasarą Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia į daugiau nei 1300 renginių, skirtų skaitymo skatinimo akcijai „Vasara su knyga". Tai kūrybinės dirbtuvės, žaidimų popietės, netradiciniai skaitymai, knygų mugės, edukaciniai užsiėmimai ir kitos išskirtinės ir įdomios veiklos. „Vasara su knyga" žymi vasaros skaitymų pradžią ir vyks iki pat rudens!

Skaityti daugiau...

Pažinkime savo kraštą

2016 07 11

 

Aktyviausi Verėduvos bibliotekos skaitytojai bei renginių lankytojai vaikai buvo pakviesti į išvyką susipažinti su Jūkainių pažintiniu-rekreaciniu taku.

Skaityti daugiau...

Poetės Reginos Paulauskaitės meniniai skaitymai – kompaktiniuose diskuose

2016 07 07

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai poetė Regina Paulauskaitė padovanojo antrą dalį vaizdo-garso diskų „Kasdieniniai skaitymai". Jose autorė savo eilėraščius skaito įvairiose Lietuvos vietovėse, kuriomis vingiavo jos būties trajektorija. Kai kuriuos eilėraščius, tokius kaip „Vizija iš jūros", „Senas sodas", „Svetima laimė", „Žuvėdra", „Balta plunksna", „Nešioju sieloje nuodus", „Gaila", „Sugrįžom" Regina skaito po kelis kartus tik vis kitose vietose: prie jūros, Raseinių Maironio parke, prie Dubysos ir kt.

 

Jei susidomėjote, ateikite į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyrių (II aukštas) ir žiūrėkite bei klausykitės Reginos Paulauskaitės meninio skaitymo.

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija

Nepamirštamas susitikimas su Jonu Sąlyga

2016 07 04

 

Mano jūra, Vidurnaktį žiūriu aš į tave pro langą, bet matau tik dangų. Mintimis priglundu prie šaltos bangos, kantriai laukiu, kada ateis rytas, Kai galėsiu tave vėl paliest savo delnu.

(Jonas Sąlyga)

Skaityti daugiau...