Skelbimai ir naujienos

Dalinkitės vasaros skaitymo džiaugsmais!

2016 05 26

 

Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos vaikus ir jaunimą kviečia dalyvauti netradiciniame socialiniuose tinkluose vyksiančiame konkurse #vasarasuknyga. „Vasara su knyga" – tai knygų skaitymai ir kultūros renginiai, skirti Bibliotekų metams paminėti. Bibliotekų metus globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į filmo „Gyvenimas tarp žiedų“ apie Marcelijų Martinaitį premjerą!

2016 05 24 Skelbimas!

„Gyvenimas tarp žiedų" – 2016 m. Algirdo Tarvydo sukurtas dokumentinis filmas apie mūsų žemietį Marcelijų Martinaitį.

Skaityti daugiau...

Seimas sulauks aktyviausių bibliotekų skaitytojų

2016 05 24

 

Gegužės 25 d., istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje (Seimo I r.) įvyks Bibliotekų metams paminėti skirtas renginys, kuriame bus pagerbti aktyviausi 2015 metų skaitytojai ir skaitomiausių knygų autoriai. Pradžia – 12 val.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į Coder Dojo užsiėmimą

2016 02 22 Skelbimas!

Gegužės 27 d. 15-17 val. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, Vytauto Didžiojo 1, Raseiniai ,

kviečiame į Coder Dojo užsiėmimą. Plačiau apie CoderDojo.


Kviečiame į „Poezijos pavasaris 2016“ renginius!

2016 05 23

 

Atkeliauja tarptautinis poezijos festivalis – iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos Rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

 

Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m., paskutinę gegužės savaitę. Per keletą dienų įvyksta virš 50 susitikimų, kurie sutraukia klausytojų iš visos Lietuvos. Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris".

Bibliotekos ir mokyklų bendradarbiavimas

2016 05 23

 

Gegužės 19 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Gruzdiškės filialo bibliotekoje vyko edukacinis renginys ,,Bibliotekos ir mokyklų bendradarbiavimas", kuriame dalyvavo Ilgižių mokyklos-daugiafunkcio centro 2-4 kl. mokiniai, mokytoja Ingrida Račickienė bei Raseinių Šaltinio progimnazijos Gruzdiškės skyriaus mokiniai ir mokytoja Gima Lapkauskienė.

Skaityti daugiau...

Kaip pasigauti aitvarą

2016 05 23

Naujos knygos sutiktuvės – neabejotinai reikšminga diena. Ir ne tik jos autoriams, bet ir visiems tame veiksme dalyvavusiems. Tokia knygos gurmanų šventė š. m. gegužės 20 d. įvyko Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, kur buvo pristatyta naujausia Dalios-Milukaitės Buragienės poezijos knyga „Baltieji laiko aitvarai". Galima sakyti, kad šis susitikimas tapo netgi nacionaline naujos knygos premjera, nes raseiniškiai pirmieji Lietuvoje pamatė naują, dar spaustuvės dažais kvepiančią knygą.

Skaityti daugiau...

Pasitikime vasarą su knyga

2016 05 20

 

Birželio 1 d. nuo 9 iki 21.30 val. kviečiame įjungti atostogas su knyga ir dalyvauti įspūdingame „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio" atidaromajame renginyje. Penkiose Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose bus skaitoma geriausia 2015 m. jaunimo knyga – Rebekos Unos „Atjunk". Teatralizuoto ir interaktyvaus renginio metu pasinersime į pagrindinės veikėjos Grytos gyvenimą, kai pasaulis jau visiškai nugrimzdęs į virtualią realybę, kur nelikę pojūčių nei jausmų.

Skaityti daugiau...

Bendravimo įgūdžių lavinimas

2016 05 19

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Gitana Eitutytė 2016 m. parašė projektą „Pagalba sau bibliotekoje: knygos, keičiančios gyvenimą". Numatyta organizuoti renginius-susitikimus su psichologais, knygų autoriais Viešosios bibliotekos ir filialų vartotojams. Norėdama išsiaiškinti projekto temos aktualumą, Gitana atliko gyventojų elektroninę anketinę apklausą. Susitikimų su psichologais pageidavo 83 proc. respondentų.

Skaityti daugiau...

Pas jubiliejų švenčiančius Tauragės literatus

2016 05 17

 

Su Tauragės literatų klubo ,,Žingsniai" nariais nemakštiškius, kuriančius poeziją, sieja kelerių metų bičiulystė. Tad gegužės 14 dieną, kai tauragiškiai šventė sambūrio 20-ies metų jubiliejų, pakvietė nemakštiškius. Į renginį susirinko kūrėjų būrys iš Šiaulių, Kėdainių, Klaipėdos, Marijampolės, Kelmės, Skaudvilės, Raseinių, Šilalės.

Skaityti daugiau...