Kalnujuose įamžintas poeto Marcelijaus Martinaičio atminimas

2014 08 21

Žolinių dieną Kalnujuose prisimintas poetas, kraštietis Marcelijus Martinaitis. Daugiau nei prieš metus mus palikusį poetą miestelio bendruomenė nusprendė įamžinti ir palikti prisiminimą ateities kartoms.

Skaityti daugiau...

Kaulakių bibliotekoje pristatyta aerovaizdų paroda "Čia mano namai"

2014 08 20

Rugpjūčio 14 d. Kaulakių bibliotekoje vyko aerovaizdų parodos „Čia mano namai" atidarymas. Parodoje eksponuojamos 24 fotografijos, kuriose užfiksuoti Kaulakių, Fliorencijos ir aplinkinių kaimų aerovaizdai.

Skaityti daugiau...

Besibaigiančios vasaros šventė Gruzdiškėje

2014 08 18

Dulksnojant rugpjūčio lietui, Gruzdiškės kaimų bendruomenės gyventojai susirinko prie kaimo kryžiaus. Taip prasidėjo šventė „Besibaigianti vasara kvepia žolynais". Šventės organizatoriai - Kaimų bendruomenė „Gruzdiškė" ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Gruzdiškės filialas, turėjo du tikslus-paminėti Žolines ir sukviesti buvusius ir esamus kaimo gyventojus į vieną būrį.

Skaityti daugiau...

Naujos knygos sutiktuvės

2014 08 01

Per šv. Onos atlaidus Betygalos biblioteka pakvietė betygališkius į ciklo „Sugrįžimai", skirto kraštiečių kūrybos pristatymui, renginį – naujos Felikso Mačiansko knygos „Atidarykim Vlado Brado skrynią" sutiktuves. Joje – Betygalos krašto tautosakos fragmentai, kadaise nugirsti ir užrašyti, per ilgus metus surankioti ir suguldyti į atskirą leidinį.

Skaityti daugiau...

Fotografijų konkursas "Mes - tai ES"

2014 05 09

Prieš 10 metų Lietuva tapo Europos Sąjungos nare. Kaip šiandien jaučiamės būdami pilnateisiais ES piliečiais? Kokias galimybes išbandome? Ką suvokiame ir atrandame savyje, mus supančioje visuomenėje? Su kuo tapatinamės? Ko siekiame? Apie ką svajojame?

Kviečiame visus, didelius ir mažus, pasidalinti įspūdžiais fotografijų konkurse „Mes – tai ES".

Skaityti daugiau...

Lietuvos gyventojai pastebi kultūros paslaugų kokybės gerėjimą

2014 07 25

Kviečiame susipažinti su Kultūros ministerijos užsakymu atlikto tyrimo „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis" duomenimis:http://www.lrkm.lt/index.php?971888529 .

Aš gyvenau Skaraitiškės dvare...

2014 07 21

Kiekvienas atmintyje saugome lyg senovišku fotoaparatu nufotografuotus tėviškės vaizdus, kiekviena emocija, kurią pajaučiame mintimis grįžę į vaikystės kiemą, pina įvairiaspalvę gyvenimo skraistę iš daugybės nematomų, bet jungiančių daugelio žmonių likimus, gyvenimo gijų.

Skaityti daugiau...

„Mano mažas didelis pasaulis- 2014“

2014 07 21

Mažo vaiko pasaulis – tai didelė fantazijų, džiaugsmo dėl smulkmenų , nuotykių ir žaidimų aikštelė. Įdomus ir kiekvienas kitas sutiktas vaikas, suteikiantis draugo kasdienybei naują atspalvį. Į tokį margą jau trečiąjį vaikų susitikimą „Mano mažas didelis pasaulis..." J. Ir E. Aukštakių kaimo turizmo sodyboje „Pakalnė" savo mažuosius skaitytojus ir jaunimą, bei A. ir S. Sereikių šeimyninių vaikų globos namų „Likimas" auklėtinius pakvietė Raseinių Marcelijaus Martinaičio bibliotekos Katauskių filialas.

Skaityti daugiau...

Viešėjo rašytoja Genovaitė Savičiūtė

2014 07 14

Liepos 10 d. popietę Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje viešėjo Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė, rašytoja Genovaitė Savičiūtė.

Skaityti daugiau...

103 metai - ne riba prasmingam gyvenimui

2014 07 09

Liepos 5 d. Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje viešėjo mūsų kraštietis, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, buvęs gydytojas rentgenologas, daugybės mokslinių knygų autorius ir bendraautoris, parašęs ir tris autobiografines knygas Kazys Ambrozaitis. Plačiau...

Tautiška giesmė aplink pasaulį

2014 06 28

Liepos 6 d. lygiai 21 val. lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę". Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja Žemės rutulį.

Kviečiame prisijungti kiekvieną lietuvį – suburkite savo bendruomenę, šeimą, giminę, draugus ar miesto gyventojus ir giedokite Lietuvos himną! Plačiau