Edukaciniai užsiėmimai ir programos

Edukacinis renginys „Astrida Lindgren, kuri gyvena visur"

Edukacinis renginys „Astrida Lindgren, kuri gyvena visur“Edukacinio renginio „Astrida Lindgren, kuri gyvena visur" metu vaikai išklauso skaidrėmis iliustruotą pasakojimą apie švedų rašytojos Astridos Lindgren gyvenimą ir kūrybą, susipažįsta su rašytojos knygų paroda, su lėlėmis - jos knygų herojais. Po to patys vaikai iliustruoja A. Lindgren kūrinius. Organizuojama vaikų piešinių paroda, apdovanojami geriausi jaunieji dailininkai. Renginys skirtas 1 - 4 klasių mokiniams. Renginio trukmė - iki 45 min.

Literatūrinė valandėlė „Tuvė Janson, Trolis Mumis ir kiti slėnio gyventojai"

Literatūrinė valandėlė „Tuvė Janson, Trolis Mumis ir kiti slėnio gyventojai“Literatūrinės valandėlės "Tuvė Janson, Trolis Mumis ir kiti..." eigoje vaikai skaidrių pagalba daug naujo sužino apie garsios suomių/švedų dailininkės ir vaikų rašytojos, vaikams iš animacinio filmo puikiai pažįstamų Trolių Mumių slėnio gyventojų kūrėjos Tuvės Marikos Janson gyvenimą ir kūrybą.

Renginio dalyviai supažindinami su originaliomis rašytojos knygomis, su lėlėmis - literatūriniais personažais, turi galimybę juos apžiūrėti iš arčiau ir nupiešti.

Literatūrinė valandėlė „Pasakos mažiems ir dideliems. H. K. Andersenas"

Literatūrinė valandėlė „Pasakos mažiems ir dideliems. H. K. Andersenas“Literatūrinės valandėlės. „Pasakos mažiems ir dideliems. H. K. Andersenas" metu vaikai išklauso skaidrėmis iliustruotą pasakojimą apie garsųjį danų pasakininką, susipažįsta su gausiu jo pasakų leidimų rinkiniu, sukauptu vaikų literatūros skyriuje.Renginys skirtas II - V klasių mokiniams.

Renginio trukmė - iki 45 min.

Literatūrinė kelionė „Brolių Grimų pasakų keliu"

Literatūrinė kelionė „Brolių Grimų pasakų keliu“Skaidrėmis iliustruotas pasakojimas supažindins vaikus su Brolių Grimų gyvenimu ir darbais, su jų garsiųjų „Pasakų" rinkimo, pritaikymo plačiąjam skaitytojų ratui, istorija. Renginio dalyviai turės galimybę susipažinti su gausiais vaikų literatūros skyriuje esančiais šių „Pasakų" leidimais, pastudijuoti jų iliustracijas. Sudaroma galimybė čia pat patiems vaikams tapti šių pasakų dailininkais.

Edukacinis renginys skirtas 2 - 6 klasių mokiniams.

Edukacinis renginys „Knygos kelias į mūsų namus"

Edukacinis renginys „Knygos kelias į mūsų namus“Edukacinio renginio „Knygos kelias į mūsų namus" eigoje vaikams pasakojama, kokį ilgą kelią turi nueiti knygos, kol pasiekia savo skaitytojus. Iš knygos kelionės renginio dalyviai sužino kokia knyga atkeliauja į leidyklą ir kokia sugrįžta iš spaustuvės, kiek žmonių dirba viso šio sudėtingo ir atsakingo proceso metu. Vėliau vaikai, vadovaujami bibliotekininko, kuria ir dekoruoja mažą knygos egzempliorių patys.

Edukacinis renginys skirtas 3 -4 klasių mokiniams. Renginio trukmė - 45 - 60 min.

Knygų ir lėlių - literatūrinių personažų parodos „Atėję iš knygų" pristatymas

Knygų ir lėlių - literatūrinių personažų parodos „Atėję iš knygų“ pristatymasPenkiasdešimties knygų herojai apsigyveno Vaikų literatūros skyriaus ŽAIDIMŲ KAMBARYJE. Tai Raudonkepuraitė, Batuotas katinas, Bremeno muzikantai, Smurfas, Vomblis, Karlsonas, Pepė Ilgakojinė, Puokis ir kiti gerai žinomi, visame pasaulyje garsių knygų veikėjai. Vaikų literatūros skyriaus darbuotojai papasakos vaikams apie šių personažų atsiradimą knygose, apie jų literatūrinį „gyvenimą". Edukacinis renginys skirtas: nuo 5 metų iki 3 klasės. Renginio trukmė - 30 min.

"Interaktyvūs garsiniai skaitymai - žaidimai"

"Interaktyvūs garsiniai skaitymai - žaidimai"Interaktyvaus garsinio skaitymo skaitymo valandėlės vedamos ikimokyklinio amžiaus 5-6 metų vaikams ir I - II klasių mokiniams. Valandėlės „Raganos, raganaitės, raganėlės..." metu vaikams skaitoma Karen Horne knygelė „Atsiprašau... Ar Jūs ragana?", vaikai supažindinami su kitomis knygelėmis apie raganas ir jų draugus.

Nele Most knygelė „Viskas mano. Arba dešimt gudrybių, kaip viską gauti" - kitas garsinio skaitymo kūrinėlis apie draugystę, sąžiningumą. Valandėlės metu vaikai žaidžia su pirštininėmis lėlėmis, piešia knygelės veikėjus.

"Meškiukų istorijos" - naujas edukacinis projektas. Jo metu vaikai supažindinami su gerai pasaulyje žinomų meškinų - literatūrinių personažų Mikės Pūkuotuko, Meškiuko Pedingtono, pandos Kung Fu, Vytės Nemunėlio "Meškiukas Rudnosiukas" knygelėmis. Garsiai skaitoma pasaka iš E. Daciūtės "Meškinų istorijų". Vaikai spalvina skirtuką - meškiuką. Valandėlių trukmė - nuo 15 iki 45 minučių. Naujai parengti garsiniai skaitymai - "Kartą gyveno katinas..." ir "Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos".

Ekskursija po biblioteką „Čia gyvena knygos"

Ekskursija po biblioteką „Čia gyvena knygos“

 Ekskursijos po biblioteką metu vaikai susipažins su Vaikų literatūros skyriaus knygų fondu, periodiniais ir informaciniais leidiniais, parodomis, pabuvos vaikų interneto skaitykloje, Žaislotekoje. Apsilankys ir kituose Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriuose - suaugusiųjų abonemente, skaitykloje, Informacijos ir Komplektavimo skyriuose.Renginys skirtas įvairaus amžiaus lankytojams.Renginio trukmė - 30 min.