Bibliotekoje svečiavosi dailininkas Rimas Valeikis

Bibliotekoje svečiavosi dailininkas Rimas Valeikis0001_dsc_0673_pakoreguota-1-sv_1576162073-30d8927d7a95e5ba5f96a4fe8ac2a1aa.jpg
Gegužės 8 dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvoje ir už jos ribų gerai žinomas dailininkas, vaikiškų knygelių „Kukutapis viską gali!“, „Una mato taip!“, „Eglės Spyglės paslaptis“, „Peliongas“, „Lilė ir melo pinklės“ ir kt. autorius Rimas Valeikis.
Suaugusiems žinomas kaip realybės šou „Robinzonai“ nugalėtojas, TV laidų vedėjas, knygų iliustruotojas, puikus šaržų autorius, nestokojantis sąmojo, menininkas pirmą kartą atvyko į Raseinius susitikti su jaunaisiais savo knygų skaitytojais. Du edukacinius renginius „Interaktyvi pažintis su knygų kūryba“ (kaip sukurti, iliustruoti ir išleisti knygą) Rimas Valeikis pravedė Raseinių Šaltinio progimnazijos ir Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos 3-4 klasių moksleiviams. Užsiėmimų metu svečias vaikams pasakojo, kad nuo vaikystės mėgo išgalvoti įvairias istorijas ir jas iliustruoti. Palaipsniui viena po kitos dienos šviesą išvydo jo knygelės vaikams.
Menininkas pabrėžė, kaip svarbu mokėti ne tik skaityti ir rašyti, bet ir piešti. Juk su bet kokios šalies žmogumi nemokėdamas kalbos gali susišnekėti savo piešiniais. Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai buvo supažindinti su kai kuriomis piešimo technikos gudrybėmis ir paslaptimis, o išradingiausiai atlikę dailininko pateiktas užduotis, buvo apdovanoti jo knygelėmis
Dailininko Rimo Valeikio vesti edukaciniai užsiėmimai „Interaktyvi pažintis su knygų kūryba“ – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje įgyvendinamo tęstinio projekto „Dailininkas ir vaikiška knyga 2019“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių rajono savivaldybė.
Jolanta Gudeikytė
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja