Renkame Metų knygą 2021

Renkame Metų knygą 20210001_mkr_vaiku_nominantai_1648642460-e69fb3db627799eb8c1b920543072c4d.png

Kasmetiniai „Metų knygos rinkimai“ vyksta nuo 2005 metų. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti, o leidėjus – leisti kokybišką literatūrą įvairaus amžiaus žmonėms, skatinti įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių gyventojus skaityti, užtikrinti skaitymą skatinančios aplinkos kūrimą ir meniškai vertingos literatūros prieinamumą. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų Metų knygas renka šiose kategorijose: vaikų; paauglių; suaugusiųjų; poezijos; publicistikos ir dokumentikos.

Bendru organizatorių (Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos) sutarimu nuo šiol akcijoje dalyvauja knygos, pirmą kartą išleistos tų pačių metų sausio 1 d. – gruodžio 31 d. (iki šiol buvo rugsėjo 1 d. – kitų metų rugpjūčio 31 d.). Dėl šios priežasties šiemet akcijoje dalyvauja kūriniai, pasirodę nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki 2021 m. gruodžio 31 d.

Akcijos nominantai buvo skelbiami Vilniaus knygų mugėje (anksčiau joje buvo skelbiami nugalėtojai), o akcijos rezultatai bus skelbiami ir knygų autoriai apdovanojami gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Skaitytojai kviečiami balsuoti už paskelbus akcijos nominantus. Nuo šiol balsuoti galima ne tik interneto svetainėje skaitymometai.lt, elektroniniu ir įprastu paštu, bet ir lrt.lt portale.

Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyrius kviečia savo skaitytojus išrinkti geriausius kūrinius vaikų ir paauglių kategorijose. 

Daugiau informacijos apie renkamas knygas ir balsavimą čia.