Finišavo akcija "Vasara su knyga"

Finišavo akcija "Vasara su knyga"0001_skaitymo-issukis1-2_1640783914-5ad584bdb4037753197ae8e479598076.jpg

„Knyga – vasaros desertas!“ – skelbė šių metų akcijos „Vasara su knyga“ šūkis. Šios akcijos populiarumas auga kasmet: šią vasarą buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų, t. y. beveik 10 000 knygų daugiau nei praėjusiais metais. Iš viso iššūkį įveikė beveik 18 000 gyventojų. Šie puikūs rezultatai rodo, kad vasarą skaito visa Lietuva!

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka ir jos filialai taip pat aktyviai prisijungė prie šios akcijos. Per 3 vasaros mėnesius Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose vasaros akcijoje sudalyvavo 760 dalyvių (2020 m. – 557, 2019 m. – 419, 2018 m. - 221), iš kurių net 662 įveikė „Skaitymo iššūkį“ perskaitydami visas 5 knygas. Džiaugiamės ir didžiuojamės puikiais savo rajono skaitytojais, kurie priėmė iššūkį ir per vasarą perskaitė net 3595 knygas. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacijos paslaugų ir vaikų literatūros skyrius taip pat aktyviai prisijungė prie šių metų akcijos „Vasara su knyga“. 61 skyriaus skaitytojas sėkmingai įveikė vasaros skaitymo iššūkį ir perskaitė 305 knygas.

Akcijos dalyviams šiais metais net 14 vertingų prizų dovanojo pagrindinis rėmėjas – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Elektrinio paspirtuko, mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų apyrankių laimėtojai buvo išaiškinti loterijos būdu. Ypatingai džiugu, kad šiais metais tarp pagrindinių prizų laimėtojų yra net du mūsų rajono skaitytojai! Išmaniųjų technologijų bendrovės Xiaomi Lietuva pagrindinį prizą - Elektrinį paspirtuką XIAOMI Mi Electric Scooter 1S laimėjo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Berteškių filialo skaitytojas Kornelijus Juška, o vieną iš išmaniųjų apyrankių XIAOMI Mi Smart Band 6 laimėjo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Betygalos filialo skaitytoja Ernesta Klimanskaitė. Didžiausi sveikinimai jiems!

Nelaimėjusieji pagrindinių prizų taip pat neliks be prizų  – kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis gaus akcijos atminimo dovanėlę – spalvingą daugkartinio naudojimo šiaudelį gėrimams, magnetinį knygos skirtuką su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos logotipu ir padėką. Dovanėlę dalyviai galės atsiimti bibliotekoje nuo rugsėjo mėnesio pabaigos.

 „Vasara su knyga“ – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su LR kultūros ministerija rengiama skaitymo skatinimo akcija. Akcija prisijungė ir prie Lietuvos viešųjų bibliotekų iniciatyvos „Biblioteka visiems“ siekdama, kad skaitymo iššūkis įtrauktų kuo įvairesnes, net ir atskirtį patiriančias, socialines grupes.

 Pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“, pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT. 

Dėkojame visiems „Vasara su knyga“ dalyviams už nuostabią įspūdžių ir perskaitytų knygų kupiną vasarą! Linkime ir toliau mėgautis skaitymo malonumais!

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija