Naujienos

Žolinės šventė ,,Besibaigianti vasara kvepia žolynais“0001_zolines-svet_1597824565-cd9a366628a3cb77c6ee7ccba69e1093.JPG Rugpjūčio 14 d. įvyko Gruzdiškės bibliotekos organizuota Žolinės šventė ,,Besibaigianti vasara kvepia žolynais", skirta Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.
Tradiciškai šventė prasidėjo prie Gruzdiškės kaimo kryžiaus. Šiais metais minime kryžiaus atstatymo dešimtmetį. Su šventės dalyviais prisiminimais apie kryžiaus atstatymo istoriją ir paskirtį pasidalino buvusi KB ,,Gruzdiškė" pirmininkė D. Bartkevičienė. Savo kūrybos eilėraštį apie išeinančią vasarą padeklamavo I. Lukauskienė. Susirinkusieji uždegę atminimo žvakelę ir tylos minute pagerbę išėjusius Anapilin, sugėdojo Maironio ,,Lietuva Brangi".
Šventė tęsėsi išpuoštame žolynais ir fotonuotraukomis KB ,,Gruzdiškė" vidiniame kiemelyje. Renginį džiaugsmingai pradėjo jauniausieji dalyviai – anūkai eilėmis apie tėvynę, vasarą ir muzikiniu kūriniu apie atostogas.
Šventėje dalyvavo Dubysos regioninio parko vyriausias specialistas Vaidas Greičius. Jis paskaitė paskaitą ,,Vaistingieji augalai", vaizdžiai supažindino su vaistingaisiais augalais, surinktais netoliese Gruzdiškės kaimo, apibūdino augalų vaistines savybes, rinkimo laiką, vaistažolių laikymo trukmę, padovanojo ,,Šešuvies slėnio'' medaus.
Žolinės šventėje buvo pristatyta E. Šimkūnaitės biografija ir turima žiniuonės literatūra bibliotekoje. Ištrauką iš knygos ,,Girios medeliai, žali žaliuonėliai" apie liepos galybę skaitė L. Jurgeliavičė.
Renginyje šventinę nuotaiką palaikė G. Grabienės vadovaujamas moterų vokalinis ansamblis ,,Nostalgija" iš Gabšių. Skambėjo dainos apie liną, ajerą, meirūną ir kitus žolynus. Šventėje gėrėjomės paroda ,,Vaistiniai žolynai fotografijose ir puošyboje", kurią trumpai pristatė autorė D. Naujokienė.
Degustavome žolelių arbatą, vaišinomės rėmėjų vaišėmis. Šventėje visais pojūčiais pajautėme žolynus ir įgijome sveiko gyvenimo patarimų.
Vyriausieji šventės dalyviai mielai sudalyvavo viktorinoje ,,Verčiame gimtinės istorijos puslapius", kur savo žinias perdavė savo vaikams ir anūkams. Šventės dalyviai džiaugėsi bendryste ir negailėjo gražių padėkos žodžių šventės organizatorei, pagalbininkams ir rėmėjams.
Nuoširdžiai dėkojame už paramą pagrindiniams šventės rėmėjams Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Raseinių seniūnijai, KB ,,Gruzdiškė", seniūnaitei R. Valinčienei ir visiems kartu ir kiekvienam atskirai prisidėjusiems prie Žolinės šventės ,,Besibaigianti vasara kvepia žolynais".
Tikimės, kad kitais metais vėl kvepės ir žydės Žolinės žolynai, gyvuos trijų kartų bendrystė Gruzdiškėje.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos
Gruzdiškės filialo vyresn. bibliotekininkė L. Babenskienė

Gruzdiškės bibliotekos organizuota Žolinės šventė ,,Besibaigianti vasara kvepia žolynais“

Renginio akimirkos