Naujienos

Vaikų vasaros stovykla „SKAITYK! KURK! TOBULĖK!“



0001_edukacija-kaip-sutramdyti-zveryna_1662448129-cba9187d94960a7b502671d698bf26de.jpg Vasarą Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vaikų stovykloje „Skaityk! Kurk! Tobulėk!" linksmai šurmuliavo jaunieji bibliotekos skaitytojai. Prasmingų ir turiningų veiklų organizavimas, pasitelkiant išmaniąsias technologijas ir edukacinius užsiėmimus, puoselėjant literatūros skaitymą, ugdant kūrybines kompetencijas buvo sėkmingai įgyvendintas šios stovyklos tikslas, užtikrinęs kokybišką vaikų vasaros poilsį ir laisvalaikį bibliotekoje. Netrūko kūrybingų ir įtraukiančių veiklų, nuotaikingų edukacinių užsiėmimų, vaikai kartu kūrė, skaitė, domėjosi, žaidė, smagiai leido laiką.
Kadangi bibliotekoje gausu šiuolaikinių technologijų, jaunieji lankytojai mokėsi kūrybiškai mąstyti, būti ne tik išmaniųjų technologijų vartotojais, bet ir jų kūrėjais. Susipažino su interaktyviais robotukais-konstruktoriais, kurie ne tik plėtė žinias ir lavino kūrybinius įgūdžius, bet ir padėjo mokytis programavimo, inžinerijos ir, žinoma, robotų technikos pagrindų. Vaikai turėjo galimybę išmėginti skaitmeninę tapybą, sužinojo, kaip menas derinamas su informacinėmis technologijomis. O virtualios realybės įranga leido pasinerti į nepamirštamus nuotykius, pasikrauti teigiamos energijos ir adrenalino. Stovyklautojų susidomėjimo susilaukęs „Drono iššūkis" padėjo perprasti pagrindinius drono veikimo ir valdymo principus. Užsiėmimo metu vaikai filmavo ar fotografavo įvairius objektus, įamžino savo veiklas, diskutavo ir kalbėjo apie galimus dronų panaudojimo būdus.
Edukacinė-kūrybinė veikla ugdė stovyklautojų meninius gebėjimus, priminė perskaitytas knygas. Užsiėmimas „Dailininkas ir vaikiška knyga" supažindino su garsiausių Lietuvos dailininkų, vaikiškų knygų iliustruotojų Kęstučio Kasparavičiaus, Sigutės Ach, Aušros Kiudulaitės, Ingos Dagilės, Dainiaus Šukio ir kitų kūrėjų iliustruotomis knygelėmis, knygos atsiradimo istorija, jų įvairove, o galiausiai patiems leido išmėginti rašytojo ir vaikų literatūros iliustruotojo kelią kuriant savo rankų darbo knygeles. Savotiškais kūrėjais-režisieriais vaikai pasijautė edukacijoje „Kaip sutramdyti žvėryną?" pasinerdami į Indrės Zalieckienės knygos pasaulį, jį savaip interpretuodami. Pasitelkę koliažo techniką, naudodami senus nereikalingus žurnalus ir laikraščius jaunieji stovyklos lankytojai iliustravo ir įskaitė autorės eilėraščius mirioramai (tai specialioje dėžėje rankenėle sukama panorama), kuri vėliau tapo nuotaikingu vaikų darbelių filmuku. O kurdami nedidelį meno kūrinėlį su atgyjančiais linksmais gyvūnų lipdiniais edukacijoje „Plastilino magija – mini pasaulis dėžutėje" mažieji išlaisvino vaizduotę, besidžiaugdami kūrybiniu procesu ir susidomėję lipdė bei projektavo miniatiūrinius pasaulius.
Be minėtų edukacinių veiklų, netrūko įtraukiančių pranešimų, viktorinų ir žaidimų. Vaikus supažindinome su bibliotekoje esančia praėjusio amžiaus aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose išleistų vinilinių plokštelių kolekcija. Stovyklos lankytojai galėjo iš arčiau apžiūrėti žaismingai iliustruotus žinomų to meto Lietuvos dailininkų plokštelių įdėklus, paklausyti žymių Lietuvos aktorių įskaitytų pasakų. „Smalsučių protmūšio" metu vaikams teko gerokai pasukti galvas atsakinėjant į suktus ir šmaikščius klausimus. O interaktyvių klausimų ir atsakymų viktorina „Moki žodį – žinai kelią" supažindino su smulkiąja lietuvių tautosaka, gudriomis mįslėmis, taikliais posakiais ar linksmomis greitakalbėmis. Intriguojantis interaktyvus žaidimas „Bibliotekos detektyvas: Raudonkepuraitės istorija" kvietė vaikus išnarplioti detektyvinę mįslę, atliekant įvairias užduotis atskleisti nusikaltimą – surasti iš bibliotekoje esančios knygų ir lėlių-literatūrinių personažų „Atėję iš knygų" parodos paslaptingai dingusią Raudonkepuraitę.
Vasara bibliotekoje pralėkė tarsi akimirka, vaikams atnešusi nepamirštamus nuotykius bei atradimus. Stovykla „Skaityk! Kurk! Tobulėk!" skatino mažuosius domėtis knygų pasauliu, padėjo mokys bendros, draugiškos veiklos komandoje, geriau pažinti technologijas, suteikė džiugių emocijų, leido atrasti naujų pomėgių. Vaikai ir šiandien noriai ir aktyviai įsitraukia į bibliotekos siūlomas veiklas, dalyvauja renginiuose bei užsiėmimuose. Tad nuoširdžiai dėkojame jauniesiems stovyklautojams, džiaugiamės, kad esate smalsūs, protingi, išradingi ir tiesiog nuostabūs!

Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Justina Maulienė