Naujienos

Vaikų susitikimas su personažais, atkeliavusiais iš knygų0001_1_1572005796-e2dbc8c783c647f19487ae7729811b68.jpg

Spalio 24-osios rytmetį Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos 1 klasės mokiniai ir jų mokytoja Virginija Ralienė susirinko į Nemakščių biblioteką, kur vyko edukacinis užsiėmimas „Triušis Petriukas ir kiti“. Renginio metu vaikus aplankė gražuolė princesė ( RMMVB vyresn. bibliotekininkė Gintė Pareigė). Ji ieškojo savo princo. Užtikusi didžiulę dėžę lėlių, pasikvietė į pagalbą Jolantą (RMMVB informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja). Ji vaikams papasakojo apie rašytoją Beatrix Potter.

Tai viena pirmųjų ir garsiausių paveikslėlių knygų kūrėjų. Autorė pati rašo tekstus, pati juos iliustruoja. Jos genialumo esmė – pasaulio matymas vaiko akimis. Jolanta pristatė rašytojos kūrybą ir paskaitė ištrauką iš knygelės „Pasaka apie Triušį Petriuką“. Tai linksma istorija apie Triušį Petriuką ir jo brolius: Šleputį, Niūrutį ir Pūkuodegį. Broliai buvo paklusnūs triušiukai ir klausė mamos. Petriukas buvo smalsus ir vis papuldavo į įvairias istorijas.

Renginio dalyviai galėjo paliesti knygelių personažus-lėles. Po to visi kartu žiūrėjo animacinį filmuką apie Triušį Petriuką.

Viešnios pristatė ir daugiau personažų-lėlių, atkeliavusių iš knygų: Smurfą, Grufą, Trolius Mumius, Karlsoną, Pepę ir kt. Vaikai bandė atpažinti, iš kokios jie pasakos.

Smagu buvo matyti, kad bibliotekininkių pasakojimai apie knygas ir literatūrinius personažus pažadino vaikų norą skaityti tas knygeles, iš kurių pas juos atkeliavo personažai.

Aušra Užmedzkienė,

RMMVB Nemakščių filialo vyresn. bibliotekininkė