Naujienos

Turininga diena prie ežero0001_1_1562168013-cb3b811b5a26f7647709843fd35b7ce5.jpg

Kai jaukioje sodyboje prie Nemakščių ežeriuko ant ugnies kunkuliuojančiame katile jau kvepėjo gardi sriuba, ant stalų lėkštėse puikavosi viliojančios raudonos braškės bei kitokie skanėstai, nemažas būrys skaitytojų dar būriavosi  bibliotekoje: matavosi geltonąsias liemenes bei išklausė paskutinių  bendruomenės santalkos pirmininkės Reginos Pratašienės ir bibliotekininkės Aušros Užmedzkienės nurodymų apie saugų elgesį kelyje. Taip liepos 1 d. prasidėjo kartu su Nemakščių santalkos bendruomene organizuota edukacinė išvyka.

Pavyko puikiai suderinti renginius „Saugai save – saugai kitus“ (bendruomenės konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“ dalis) ir „Vaistai iš gamtos“ (bibliotekininkės veikla). Kadangi visos žinios puikiausiai įtvirtinamos konkrečiu darbu, tai ir dalyvių žygis pėsčiomis iki ežero buvo galimybė vaikams įvertinti savo įgūdžius, o suaugusiems – stebėti jų elgesį bei duoti pastabas nesilaikantiems saugaus eismo taisyklių.

Į sodybą atvykusių paauglių būrelį bendruomenės pirmininkė pakvietė į viktoriną „Saugai save – saugai kitus“. Visi, patogiai įsitaisę, noriai atsakinėjo į jos klausimus, maloniai stebindami savo žiniomis. Viktorinai pasibaigus, kiekvienas gavo dovanų geltoną liemenę ar atšvaitą.

Pietaudami pajutome, kad sriuba virta tikrai išmanančių ir svečių laukusių šeimininkių, tad dėkojome Reginai Pratašienei ir sodybos savininkei Zitai Šaltei. Daugelį domino šių namų aplinka: kur auga gardžios braškės, kaip jos laistomos, kaip vasaros karštį ištveria čia laikoma avių banda, kiek galėtų būti metų apie sodybą ošiantiems aukštiems beržams, kokių vaistinių augalų galima rasti artimiausiose pievose.

Klausėmės bibliotekininkės ir mūsų miestelio poeto Zigmo Akramavičiaus pasakojimo apie vaistinius augalus. Aušra rodė visą jų pluoštą ir pasakojo, o Zigmas  papildė įdomiom pastabom, nurodė net  lotyniškus žolelių  pavadinimus. Klausytojai dalijosi patirtimi apie minimų vaistažolių poveikį, prisiminė iš tėvų ar senelių gautas žinias. Kai kas ėjo prie ežero pasirauti ajero šaknų: apie jų ypatybes  daugeliui žinoma nuo vaikystės.

Malonioje aplinkoje pailsėję, įtvirtinę tai, ką žinojo, ar gavę naujos informacijos, padėkoję organizatoriams, išvykos dalyviai grįžo į miestelį. Nuotraukų gausa primins turiningą dieną.

Nemakščių filialo vyresn. bibliotekininkė

Aušra Užmedzkienė

Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė

Regina Pratašienė