Naujienos

Susitikimas su režisieriumi Jonu Vaitkumi0001_7_1555086503-11d4f5fadfe4330e775b4f88c7fcf870.jpg

Balandžio 9 d. Kaulakių bibliotekoje vyko susitikimas su kraštiečiu, Lietuvos teatro ir kino režisieriumi, teatro pedagogu Jonu Vaitkumi,  gimusiu Armonų kaime Betygalos seniūnijoje.

Klausėmės nuoširdaus režisieriaus pasakojimo apie jo nueitą kelią iki šių dienų: vaikystė, jaunystė, tarnyba tarybinėje armijoje, studijos,  teatrai, spektakliai, kino filmai. Apdovanojimai, kurių režisierius nesureikšmina, nors jų kraitis didelis: dar tarybiniais metais apdovanotas Lietuvos valstybine, TSRS valstybine premijomis, yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas ir daugybė kitų apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje. Dirbo ne tik teatruose, bet ir Lietuvos kino studijoje. Spektakliai statyti ne tik Lietuvos teatrų scenose, bet ir užsienyje: Rusijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Japonijoje ir dar daugybėje šalių.

Šiuo metu, J. Vaitkus dirba pedagoginį darbą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje,   Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre stato W. A.Mozarto operą „Don Žuanas“, kurios premjera gegužės  17 d.

Renginyje dalyvavusi Marijona Birutė Navakauskienė iš Betygalos, pasidalijo mintimis apie Armonų kaimą. J. Vaitkui ir Kaulakių bibliotekai padovanojo savo išleistą knygą „Lekavos žemių paieškos“.

Režisierius J. Vaitkus, bibliotekai padovanojo teatrologės Daivos Šabasevičienės knygą „Teatro piligrimas. Režisieriaus Jono Vaitkaus kūrybos kontūrai“, kompaktinį diską su J. Vaitkaus režisuoto filmo „Vienui vieni“ įrašu.

Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas svečiui padovanojo knygų apie Raseinių rajoną. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė – Raseinių krašto kultūros ir istorijos žurnalą „Rasupis“.

Režisierius J. Vaitkus žadėjo dar kartą apsilankyti, atsivežti ir parodyti kitus savo režisuotus filmus.

Zita Gedminienė,

RMMVB Kaulakių filialo vyresn. bibliotekininkė