Naujienos

„Sūduvos girios“ atkeliavo į Raseinius0001_2_1574365678-1f39cb26431004a4e9e8dbad8b3603f0.jpg

Lapkričio 21-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga „Sūduvos girios“ (Sūduvos girių ir miškų ūkio istorinė apžvalga). Raseiniškiams knygą pristatė du iš trijų knygos autorių – Lietuvos miškininkas Algirdas Antanas Brukas ir prof. Romualdas Deltuvas. Atvyko ir knygos leidėjas Dainius Šeronas, kuris pirmiausia padėkojo ir padovanojo minėtą knygą Raseinių rajono savivaldybės Tarybos nariui Antanui Kilčauskui už organizacinį darbą.

 Knygos autoriai demonstracinėse skaidrėse pateikė miško ūkio raidą Sūduvoje įvairiais istoriniais laikotarpiais, supažindino su miško ūkio plėtrai nusipelniusiais žmonėmis, pagrindinėmis veiklos rūšimis miškuose, kaip medžioklė, miško lydimas, gyvenviečių statyba, mažai kam girdėta būdine miško produktų gamyba, miško prekių gabenimo kelių plėtra  ir kt.

Knygoje nemažai skirta vietos kraštotyrai, žymesniems Sūduvos miškininkams, partizanams. Įdomios medžiagos pateikta apie girininkijų steigimą Nepriklausomoje Lietuvoje, žemės ūkio plotų plėtrą, miškų priežiūrą.

Už tai, kad dar viena vertinga knyga pasiekė raseiniškius, Viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkas Jonas Brigys padėkojo knygos autoriams, leidėjui ir visiems, dalyvavusiems knygos sutiktuvėse.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija

Rūtos Gudžiūnienės nuotraukos.