Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje ir filialuoseAutorius: Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė

0001_maltieciai1_1669019431-67fbfcba71613d6ba933389d8a4463d3.jpg
2022-11-21

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui bei pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų literatūros savaitė vyko lapkričio 14–20 dienomis, o jos tema - „Gamta Šiaurėje“.
 
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyrius taip pat įsijungė į šį populiarų tarptautinį projektą ir Šiaurės šalių literatūros savaitės bėgyje pravedė eilę renginių, populiarinančių Šiaurės literatūrą bei jos kūrėjus. Skyriuje buvo parengta literatūros paroda „Šiaurės šalių rašytojai – vaikams“. Ją papuošė šių metų plakato iliustracija – vienas žinomiausių Norvegijos dailininko Nikolajaus Astrupo darbų - „Revebjeller“ (Rusmenės), kuriame vaizduojamas spalvingas Jölsterio kraštovaizdis. Parodą skyriaus skaitytojams, renginių lankytojams pristatė vyresn. bibliotekininkė Milda Bulzgienė.
 
Lapkričio 15 d. RMMVB informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė pravedė literatūrinę popietę „Astrida Lindgren: gyvenimo ir kūrybos takais“ Viduklės filiale. Renginyje dalyvavo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos 4 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Irena Petkienė. Lapkričio 14 dieną knygos mylėtojai kaip tik minėjo švedų rašytojos Astridos Lindgren 115 metų jubiliejų. Linksmos, pilnos nuotykių ir pokštų A. Lindgren knygos išverstos daugiau nei į 95 kalbas. Ji sukūrė tokius legendinius personažus kaip Pepė Ilgakojinė, Karlsonas, Emilis iš Lionebergos ir daugelį kitų, kurie ir šiandien žavi vaikus visame pasaulyje. Per visą savo gyvenimą ji pelnė kelias dešimtis apdovanojimų. Astridos Lindgren gimtadienis – puiki proga prisiminti pamėgtas knygas, linksmų istorijų herojus. Vaikai atidžiai išklausė skaidrėmis iliustruotą pasakojimą apie Astridos Lindgren  gyvenimą ir kūrybą, pasidžiaugė lėlėmis - jos knygų personažais, vartė knygeles, apžiūrėjo 20 Švedijos kronų banknotą, kurį puošia rašytojos atvaizdas. Tą pačią dieną pasakojimą apie garsiąją švedų rašytoją Astridą Lindgren Nemakščių filiale išklausė Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos 4 klasės mokiniai. Lapkričio 16 d. dviejose literatūrinėse valandėlėse „Viso pasaulio Astrida Lindgren“, vykusiose Raseinių Šaltinio progimnazijoje, dalyvavo 1-3 klasių moksleiviai.
 
Lapkričio 17 dieną į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką sukviesti mažieji skaitytojai susipažino su garsios suomių rašytojos ir dailininkės Tovės Jansson gyvenimu bei kūryba. Rašytojos sukurtas Muminukų pasaulis labai sužavėjo Raseinių maltiečių vaikų dienos centro lankytojus, jie jau kurį laiką dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Muminukas ir vandenyno daina“. Šių užsiėmimų metu buvo kuriama miriorama (tai specialioje dėžėje rankenėle sukama panorama) ir įskaitytas tekstas filmukui. Renginio metu įvyko sukurto filmuko apie Muminukų pasaulį premjera.
 
Lapkričio 18 dieną į biblioteką atskubėjo Raseinių neįgaliųjų paslaugų ir užimtumo centro lankytojai, kurie dalyvavo edukaciniame renginyje „Gamta Šiaurėje“. Peržiūrėjus skaidres apie Norvegijos gamtos paminklus, Islandijos ugnikalnio išsiveržimą ir Švedijos šiaurės gyventojus, buvo garsiai perskaityta Malin Kivelä ir Martin Glaz Serup paveikslėlių knyga „Jei sutiktum lokį“, (iliustracijas kūrė Linda Bondestam). Vėliau savo įspūdžius renginio dalyviai noriai vaizdavo piešdami sensorinėse LED piešimo lentose šiaurės pašvaistes, ugnikalnius ir lokius.