Naujienos

Sensoriniai skaitymai vaikams0001_dsc_0933_1675251199-135d2d792c47e5c5af776a054f6f625c.jpg
Vasario 1 d. bibliotekoje apsilankė ir sensoriniuose skaitymuose dalyvavo Raseinių specialiosios mokyklos mokiniai. Jaunieji bibliotekos lankytojai išklausė garsinį Axel Scheffler ir Julia Donaldson knygos „Grufas“ skaitymą. Vaikai pasitelkę pojūčius, įsitraukė į skaitomos knygelės istoriją, stropiai atliko smagias praktines užduotėles, apžiūrinėjo skaitytų knygų personažus, bendravo ir džiaugėsi apsilankymu bibliotekoje.
 
Sensorinių skaitymų metu, naudojant įvairias vizualines ir kitokias sensorines priemones bei pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikiama teksto prasmė. „Sensorinių skaitymų vaikams“ edukacijos eigą sudaro trys dalys – istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą, žaidimai ir diskusija su tėvais, globėjais ar auklėtojais. Užsiėmimo metu vaikams atsiveria knygų skaitymo malonumas, plečiamas vaikų pažinimo akiratis, turtinamas žodynas, lavinami sensoriniai pojūčiai ir gerinami bendravimo įgūdžiai.
 
Trukmė: apie 45 min.
Tikslinė grupė: 4–12 m. vaikai, lankantys ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigas ir šeimos.
Dalyvių skaičius: siekiant užtikrinti užsiėmimo kokybę, vieno užsiėmimo metu grupę sudaro ne daugiau kaip 5 vaikai. Užsiėmimo metu kartu dalyvauja tėvai ar pedagogai.
 
Reikalinga išankstinė registracija. Registruotis galima Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje, Vytauto Didžiojo g. 1, Raseiniai, el. paštu vaiku@raseiniai.rvb.lt arba tel.: 842851328
 
Veikla organizuojama prisidedant prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamos priemonės „Aprūpinti bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“ įgyvendinimo.
 
#bibliotekavisiems