Naujienos

Saugesnio interneto savaitė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje0001_1_1549459742-4e4980ad466d59c0a9a3c427ed35ae47.jpg

Vasario 4-9 d. minima 16-oji Saugesnio interneto savaitė, kurios šių metų šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!”. Savaitė minima daugiau nei 120 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis.

Įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę. Jos metu kviečiama į bibliotekoje vykstančius renginius, skirtus pradinukams ir vyresniųjų klasių moksleiviams, taip pat ir suaugusiems.

Vasario 4 dieną Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje vyko mokymai, kurių programa  buvo skirta suaugusiems, jau mokantiems naudotis pagrindinėmis „Gmail“ elektroninio pašto funkcijomis, bet siekiantiems išmokti ir susipažinti su naujomis išmaniojo pašto galimybėmis ir pagilinti saugaus naudojimo žinias.

Išmanusis „Gmail“ elektroninis paštas siūlo funkcijas, padedančias vartotojams patogiau organizuoti savo gautą ir išsiųstą el. paštą, planuoti laiką, o svarbiausia – visą savo darbotvarkę  rasti vienoje vietoje – savo „Gmail“ paskyroje. Susirinkusieji susipažino su  „Google“ kalendoriumi ir kitomis naudingomis funkcijomis, mokėsi sukurti automatinį atsakymą ir įjungti atostogų atsakiklį, išklausė „Gmail“ saugos patarimus.

 

Šiemet Saugesnio interneto savaitė yra viena iš praėjusiais metais startavusio projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų.

 

Ona Smitrienė,

RMMVB informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė