Naujienos

Saugaus interneto savaitė 20210001_saugaus-interneto-savaite-2021_1613382281-76db2f96c96811b348a37cea3643a3a6.png
Vasario 8-13 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka minėjo Saugesnio interneto savaitę. Šios savaitės metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į skaitmeninį pasaulį, drauge skatinant saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei išmaniosiomis technologijomis. Akcija vyksta jau 17 metų, o mini ją net 150 pasaulio šalių! Pažymint šią savaitę, bibliotekoje vyko nuotolinės pamokėlės-diskusijos vaikams, edukacinis renginys bibliotekininkams, o suburta vaikų komanda dalyvavo saugesnio interneto viktorinoje.
 
Turbūt įdomiausia ir smagiausia vaikams buvo dalyvauti Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje, kurioje užsiregistravo daugiau kaip 400 komandų. Viktorina vyko vasario 8-11 dienomis, o tarp visų komandų Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos suburta „Sumaniųjų žiniukų“  komanda užėmė 36 vietą.  Komandos dalyviai, smalsūs ir žingeidūs 4-6 klasių moksleiviai aktyviai dalyvavo visose 4 viktorinos etapuose bei stebėjo edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendravo tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems.
 
Vaikai ne tik stebėjo edukacines pamokėles, bet kartu su Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininke J. Mauliene dalyvavo saugesnio interneto pamokėlėse-diskusijose, kuriose daugiau sužinojo, kaip saugiai žaisti internetinius žaidimus; kokie požymiai išduoda, jog esi priklausomas nuo internetinių žaidimų ir ką daryti, kad neišsivystytų ši priklausomybė. Taip pat mažieji aiškinosi, kokią informaciją galima viešinti internete, o kokią geriau palikti tik sau; svarstė, koks turėtų būti saugus slaptažodis ir kaip tokį susikurti. Kalbėjo apie žalingo turinio atpažinimą internete ir ką daryti susidūrus su juo, kur apie tai pranešti. Nemažai dėmesio buvo skirta internetinėms patyčioms, aiškinama kaip elgtis susidūrus su jomis, kur galima kreiptis pagalbos, kaip jų išvengti. Taip pat mažieji svarstė, kaip atskirti internete tikrus draugus nuo netikrų; kokie pavojai tyko bendraujant su nepažįstamaisiais. Galiausiai paskutinės virtualios pamokėlės-diskusijos metu vaikai dar kartą pasikartojo Saugesnio interneto savaitės metu išmoktas saugesnio elgesio internete taisykles, apibendrino sužinotą informaciją.
 
Šios savaitės metu buvo parengta virtuali knygų paroda-dėlionė „Saugus internete“, kuri leido ne tik susipažinti su informacinėmis knygomis, bet linksmai ir smagiai praleisti laiką dėliojant knygų viršelių dėliones. Virtualią knygų parodą-dėlionę galite rasti bibliotekos Facebook‘o puslapyje, o norimas knygas užsisakyti ir pasiimti į namus.
 
Vasario 9 d., minint Saugesnio interneto dieną, taip pat vyko virtualus edukacinis renginys bibliotekininkams „Išmani biblioteka – erdvė kurti ir augti“. Jo metu bibliotekos ir filialų darbuotojai turėjo galimybę gilinti savo žinias, kaip saugiai naudotis technologijomis, ugdyti emocijų valdymo kompetencijas bei susipažinti su technologijų naujovėmis ir teminių akcijų organizavimo subtilybėmis.
 
Saugaus interneto savaitė prabėgo, tačiau jos metu įgytos žinios, išgirsta informacija, gauti patarimai padės būti saugesniais, draugiškesniais, atsakingesniais virtualioje erdvėje bei kurti geresnį internetą kartu!
 
 
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus informacija