Naujienos

Nebus jokios laimingos pasakos0001_remyga-1_1620124381-8ee3c26231344e688a0e3778641110e3.jpg
Visi nekantriai laukiame gyvai vykstančių renginių. Ar girdėjote, kad tokį įvykį  greitai turėsime Raseiniuose? Gegužės mėn. 14 d.  į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką susitikti su skaitytojais, atsakyti į jų klausimus  atvyksta  rašytojas Rimantas Kmita, populiariųjų romanų „Pietinia kronikas“ ir „Remyga“ autorius.
 
 Rimantas Kmita parašė pjesę apie Šiaulius, pagal kurią režisierius Oskaras Koršunovas pastatė spektaklį „Remyga“. Vėliau rašytojui kilo mintis išplėtoti siužetą ir parašyti romaną apie nenuspėjamas gyvenimo audras, vykusias Šiauliuose (o taip pat ir visoje Lietuvoje) prieštaringais ir sudėtingais  1988 – 1995 m. Jei  mėgstate, kad  knygoje būtų tikrų  istorinių faktų, dokumentinės medžiagos, kasdienybės autentikos, jų rasite – tai ir popiežiaus vizitas, rusų majoro žūtis, Sovietų sąjungos lyderio Michailo Gorbačiovo atvykimas į Lietuvą.  Tačiau šiame   magiškojo realizmo stiliumi sukurtame romane, be abejo, daug pramanytų dalykų, vykusių Sąjūdžio metais ir Nepriklausomybės pradžioje Šiauliuose – paslaptingame Saulės mieste. Knyga įdomi ir  savita tuo, kad joje daug teksto šiaulietiška tarme, kuri artima raseiniečiams.
 
Pagrindinis romano veikėjas Remyga (Remigijus Volkūnas) grįžta iš karo Afganistane su mintyse gyvenančia slėpininga Afsana ir sutinka Sonatą, uošvį, tikisi sukurti laimingą šeimą. Ką tik vedęs Remyga pradeda darbą milicijoje ir ieško ne tik savo vietos gyvenime, bet ir savo tėvų, šeimos šaknų. Remyga turi tokių problemų, kaip ir daugelis žmonių – tikrai ne visada jaučiasi gerai, tačiau jis „karštligiškai bando surasti savo likučiuose ką nors gražaus“, todėl kovoja su blogiu ir neteisybe, matomais ir nematomais priešais. Remygos likimas sudėtingas, santykiai audringai vystosi ir šeimoje, ir darbe, knygos veikėjai labai spalvingi ir įvairūs. Kaip sako pats autorius, romane „nebus jokios laimingos pasakos“.
 
Už romaną „Remyga“ 2020 m. rašytojui, literatūrologui, poetui Rimantui Kmitai paskirta Lietuvos rašytojų sąjungos premija. Knygą „Remyga“ (leidykla „Tyto alba“) galite perskaityti, ją pasiėmę iš  Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos ir Ariogalos m., Girkalnio, Kalnujų, Paupio, Viduklės ir Žaiginio filialų. Šį romaną bus galima  ir įsigyti renginio metu, gegužės 14 d. 16 val. Viešojoje bibliotekoje. Kadangi šiuo metu žiūrovų skaičius renginiuose ribojamas, prašom  paskubėti į jį užsiregistruoti (telef. Nr. 8-428-70092, el. paštas komplektavimas@raseiniai.rvb.lt). Renginys vyks, laikantis visų šiuo karantino metu reikalingų saugumo priemonių.
 
 
 
Gitana Andriulienė,
RMMVB dokumentavimo ir IT administravimo skyriaus vedėja