Naujienos

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės startas0001_12_1556220165-95c45dcef5093b73bb583797b725f492.jpg

Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyksta jau 19–oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės vienijanti tema – „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“ – bibliotekų lankytojams siūlo ne tik dalyvauti naujų knygų pristatymuose, konferencijose, diskusijose, filmų peržiūrose, susitikimuose su autoriais, bet ir pasinerti į kūrybinių ieškojimų ir atradimų pasaulį:

išmokti valdyti dronus ir robotus, išmaniaisiais įrenginiais kurti meno objektus, naudojantis mobiliosiomis programėlėmis susimokėti mokesčius, keliauti, klausytis muzikos ar dalytis nuotraukomis.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė startavo balandžio 23 dieną geriausiu 2018 metų rajono bibliotekininko apdovanojimu už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus per praėjusius metus. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai, kadangi balandžio 23 dieną visame pasaulyje yra minima Pasaulinė knygos diena. Metų geriausio bibliotekininko konkursas organizuojamas atsižvelgiant į daugiametę Lietuvos bibliotekininkų draugijos tradiciją organizuojant Nacionalinę bibliotekų savaitę geriausiems bibliotekininkams pagerbti.

Šiam konkursui mūsų rajone buvo pasiūlyti 3 nominantai: RMMVB Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Roma Kavaliauskienė, Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Milda Bulzgienė ir Šiluvos filialo vyresn. bibliotekininkė Neringa Aleksandravičiūtė. Kandidatūras teikė tiek kolegos, tiek kitų įstaigų atstovai bei pavieniai fiziniai asmenys.

Šio konkurso vertinimo komisijos sprendimu, Geriausio 2018 metų bibliotekininko vardas atiteko Neringai Aleksandravičiūtei, RMMVB Šiluvos filialo vyresn. bibliotekininkei  už naujų, patrauklių darbo formų ieškojimą, netradicinių renginių organizavimą ir originalių kūrybinių idėjų įgyvendinimą bei už aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime ir šiuolaikiškos bei patrauklios bibliotekos įvaizdžio kūrimą.

Renginio metu buvo prisiminti praėjusieji metai, kurie buvo ypač darbingi, kadangi Lietuvos Respublikos Seimo buvo paskelbti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais, Vydūno metais. Tiek Viešojoje bibliotekoje, tiek visuose kaimo filialuose vyko labai daug šioms progoms paminėti skirtų renginių, kurie vyko per profesionalių menininkų, aktorių, muzikos atlikėjų parengtas programas.

RMMVB direktorė Daina Sutkevičienė nuoširdžiai padėkojo kiekvienam bibliotekininkui už įdėtas pastangas, nuveiktus gražius darbus organizuojant renginius ir visas kitas veiklas bei įteikė kiekvienam po gėlės žiedą. Taip pat įteikė Raseinių rajono savivaldybės mero padėką Viduklės filialo vyresn. bibliotekininkei Janinai Gečaitei 40-ies metų darbo bibliotekoje sukakties proga bei pasveikino Pryšmančių filialo vyresn. bibliotekininkę Nijolę Salemonavičienę artėjančio 60-ojo asmeninio jubiliejaus proga. Na, o masažinis lankas buvo įteiktas Betygalos filialo vyr. bibliotekininkei Reginai Musteikienei, kuri, kaip ir daugelis bibliotekininkų, dalyvavo Kauno apskrities viešosios bibliotekos organizuotame antrame sveikatos stiprinimo iššūkyje ir burtų keliu pateko į laimėtojų sąrašą.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šventinio renginio metu netrūko gražių žodžių ir sveikinimų, o savo dainomis ir nuostabiu balsu šį renginį papuošė mūsų kraštietė, nuo mažens garsinusi Raseinius savo puikiu balsu, televizijos projektų „Lietuvos balsas“, „Muzikinė Kaukė“ dalyvė, „Chorų karų finalistė“, vokalo mokytoja – Karolina Juškaitė – Juškienė (sceninis vardas Carol).

Kaip informuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija, šios savaitės pagrindinė organizatorė, šiandien bibliotekos visame pasaulyje virsta kūrybinėmis laboratorijomis, kur susitinka idėjos, žinios, patirtys ir technologijos. Jos atlieka itin svarbų vaidmenį mažinant kultūrinę ir skaitmeninę atskirtį, telkiant bendruomenes, ugdant kūrybingą ir laisvą asmenybę.

Kviečiame visus bibliotekų bičiulius, lankytojus, skaitytojus užsukti į artimiausią biblioteką ir dalyvauti Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose!

Virginija Miežinienė,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vyr. metodininkė