Naujienos

Muzikinės pasakos apie Kukutį kūrimas Kalnujuose



Autorius: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė

0001_img_6136_1690805928-9de2150509dc978e45d99cbbbd852361.jpg
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje sėkmingai tęsiamas projektas „Dailininkas ir vaikiška knyga 2023“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių rajono savivaldybė. Projekto pagrindą sudaro gerai žinomų Lietuvoje profesionalių dailininkų ir vaikų rašytojų vedami edukaciniai užsiėmimai, skatinantys skaitymą, supažindinantys jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikus su knyga kaip meno kūriniu, pristatantys dabartinių knygų formų įvairovę, grafinius sprendimus, dizainą, ugdantys vaikų fantaziją ir kūrybiškumą. Dailininko Pauliaus Juodišiaus pravestas edukacinis užsiėmimas „Muzikinės pasakos kūrimas apie Kukutį“ – šio projekto renginių ciklo dalis.
 
Liepos 11 dieną įvyko popietinės vaikų vasaros stovyklėlės „Skaityk! Kurk! Tobulėk! 2023“ baigiamasis renginys, skirtas gilesniam susipažinimui su poeto Marcelijaus Martinaičio gyvenimu Raseinių rajone. Vaikai aplankė Marcelijaus ir Algirdo Martinaičių gimtinės įamžinimo vietą Paserbentyje, apžiūrėjo koplytstulpį ir paminklinį akmenį, išklausė pasakojimą apie poeto vaikystę.
 
Vėliau stovyklautojai nuvyko į Kalnujus, kur juos pasitiko Kalnujų filialo vyresn. bibliotekininkė Daiva Myniotienė ir šio filialo jaunieji skaitytojai. Gausus vaikų būrys su dideliu entuziazmu dalyvavo dailininko, knygų iliustruotojo ir vaikų rašytojo Pauliaus Juodišiaus vedamame edukaciniame renginyje „Muzikinės pasakos apie Kukutį kūrimas“. Bendrų dailininko ir vaikų kūrybinių pastangų dėka juodoje lentoje išryškėjo fantastiškas personažas – Kukutis. Po to buvo kolektyviai aptarta, kur ir kokiame name jis gyvena, pas ką į svečius keliauja ir kokia turėtų būti būsimos pasakos intriga. O pasaka „muzikinė“ todėl, kad dailininkas į susitikimą atsivežė daugybę savo paties rankomis pagamintų muzikos instrumentų: būgnelių, tarškynių, dūdelių ir net tokių neregėtų, kuriuos sunku būtų net įvardyti. Pademonstravęs, kaip jais reikia naudotis ir kokius garsus galima išgauti, pakvietė vaikus kartu sugroti ir sudainuoti „Kukučio dainelę“. Šis užsiėmimas - tai tikra kūrybinė pamoka, kurios metu vaikams buvo suteikta proga fantazuoti, piešti, dainuoti ir groti kartu su dailininku.