Naujienos

„Muzikinės kelionės“, skirtos Žemaitijos metams0001_4_1551980574-421c1a914b3ada29cecd3ef29ec92613.jpg

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje tęsiamas jau tradiciniu tapęs muzikinių popiečių ciklas. Kovo 7-osios renginys „Muzikinės kelionės“ buvo skirtas Žemaitijos metams paminėti. Viešosios bibliotekos kraštotyrininkas Jonas Brigys supažindino renginio dalyvius su Žemaitijos istoriniais įvykiais, kuriais remdamasis Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė  Žemaitijos metais.

Popietę vedusi Viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Ona Smitrienė pristatė šį kraštą garsinančius muzikus ir dainininkus. Didesnis dėmesys buvo skirtas lietuvių estrados pradininkui Antanui Šabaniauskui ir daug sąsajų su Raseinių kraštu turėjusia operos soliste ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatare Nijole Ambrazaityte.

Šie metai garsiajai dainininkei būtų buvę jubiliejiniai. Daug gražių ir įsimintinų faktų apie scenos primadonos vaikystę, jaunystę, jos kūrybinį kelią pasakojo ją gerai pažinojusios giminaitės Irena Ambrazaitienė ir Irena Rutkauskaitė-Baršienė. Susirinkusieji mielai klausėsi Nijolės Ambrazaitytės atliekamų lietuvių liaudies dainų, operų arijų, populiarių Antano Šabaniausko šlagerių, įrašytų vinilinėse plokštelėse.

Jolanta Gudeikytė,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja