Naujienos

Muzikinė popietė „Lietuvių liaudies dainos“0001_1_1567760064-17702cac943517bbdebf7c543c5e0f52.jpg

Rugsėjo 5 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Muzikos ir meno skaitykloje vyko muzikinė popietė „Lietuvių liaudies dainos“, skirta Pasaulio lietuvių metams paminėti.

Renginio dalyviai susipažino su Karaliaučiaus universiteto profesoriaus Liudviko Rėzos sudarytu pirmuoju lietuvių liaudies dainų rinkiniu „Lietuvių liaudies dainos“. Leidinys buvo skirtas lietuviškai nemokančiai šviesuomenei ir turėjo pabrėžti visos tautos kūrybingumą, jos dvasinės kultūros turtingumą ir savitumą. Liaudies muzika – tautos istorijos dalis, todėl šio darbo ėmęsi žmonės suprato jos išsaugojimo reikšmę ateities kartoms.

Liaudies dainose atsispindi praeities žmonių gyvenimo būdas, jų mintys ir lūkesčiai. Lietuvių dainos daugiausia lyrinės, liūdnokos, bet yra ir linksmų. Susirinkusieji klausėsi folkloro dainininkės Veronikos Janulevičiūtės-Povilionienės, žymių Lietuvos solistų Beatričės Grincevičiūtės ir Virgilijaus Noreikos dainų, kompozitorių Jurgio Gaižausko ir Juozo Gruodžio harmonizuotų liaudies dainų, įrašytų vinilinėse plokštelėse.

Lietuvių liaudies daina nėra koncertinis kūrinys, kuris leistų nuošaliai ir abejingai jį klausytis: daina savotiškas pasibuvimas kartu, kuriame turi dalyvauti visi esantieji. Dėkojame RRKC Girkalnyje kultūrinių renginių organizatorei Jolitai už renginio dalyvių įtraukimą į smagų bendrą pasibuvimą.

Ona Smitrienė,

RMMVB Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė