Naujienos

Moksleivių kino būrelis „Pirmas Dublis“0001_1_1573800191-495a7d6474be0a28828c237aa9010943.jpg

Nauja veikla jaunimui Raseiniuose – kino būrelis. Organizatorius – Raseinių rajono jaunimo užimtumo centras, projekto partneris – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka. Idėją organizuoti Raseiniuose kino būrelį pasiūlė vaizdo režisierius/scenaristas, Mindaugas Banys. Kaip jis pats sako: „Savo karjerą pradėjau būtent Raseiniuose, Viduklėje. Čia kartu su draugais kūriau pirmuosius mėgėjiškus filmukus. Nepaisant didžiulio entuziazmo ir smagiai praleisto laiko, jau tada supratau, kad šalia trūksta mentoriaus ar kažko, kas galėtų padėti geriau suvokti kūrybinį procesą. Džiaugiuosi galėdamas ištaisyti šią spragą“.

Kino būrelis skirtas moksleiviams, kurie nori save išbandyti kine ar panašioje audiovizualinių menų srityje. Būrelis siekia apjungti bendraminčius, kurie tobulintų  audiovizualinį raštingumą, kūrybinį mąstymą, komandinį darbą ir atsakomybę prieš save bei kitus. Gerai nusiteikusi jaunimo grupė, vadovaujama režisieriaus, scenaristo, lektoriaus Mindaugo Banio, rugsėjo mėnesį pradėjo savo veiklas Viešojoje bibliotekoje. Kas savaitę (trečiadieniais) būrelio užsiėmimams suteikiamos patalpos ir reikalinga įranga.

Anot Mindaugo, dalyvių laukia gausybė smagių, turiningų ir įsimintinų akimirkų: darbas su kamera, montažas, scenarijaus rašymas, prodiusavimas ir panašūs kūrybiniai procesai. Juk ne veltui sakoma: „kine, kaip kine“, tad šiek tiek dramos išvengti nepavyks.

Šiandien jaunųjų „režisierių“ veiduose šypsena, gera nuotaika. Lauksime rezultatų, atsiliepimų ar Kino būrelis ir jo veiklos pateisino lūkesčius, uždegė norą tobulėti šioje srityje.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos

direktoriaus pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė