Naujienos

Meno mūza: Raseinių krašto menininkai0001_4a_1561017063-ea1a8f73422d00b130cf838aa4aef644.jpg

Meno mylėtojai maloniai kviečiami apsilankyti Kraštotyros ir meno skaitykloje II a., kur eksponuojama knygų paroda „Meno mūza: Raseinių krašto menininkai“. Čia rasite knygas, kurios  Jus supažindins su pasaulyje, Lietuvoje ar mūsų rajone žinomais menininkais. Tai muzikos pasaulio žvaigždės: kompozitorius, chorvedys, dirigentas ir pedagogas Juozas Tallat-Kelpša (bibliotekos fonduose yra ne tik knyga apie kompozitorių, bet ir jo kūrinių natos); Nijolė Ambrazaitytė – operos solistė, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarė, apie kurią rasite vertingų leidinių bei garso įrašų; žymus kompozitorius Algirdas Martinaitis. Turime galimybę eksponuoti leidinį su jo kūrinių natomis bei paklausyti garso įrašų. Gintautas Grigalis – kompozitorius, pedagogas, Raseinių garbės pilietis,  kurio keli tomai kūrinių kaimo kapeloms laukia liaudiškos muzikos mylėtojų.

Iš Raseinių krašto kilę ir didieji teatro menininkai Eimuntas Nekrošius ir Jonas Vaitkus, apie kuriuos pasakoja pokalbių, recenzijų, straipsnių ir fotografijų knygos bei išsamios studijos apie juos. Knygos-meno albumai supažindina su dailininko grafiko Jono Kuzminskio, tapytojo Prano Šniukštos, karpinių meistrų Nijolės Rimkienės ir Klaido Navicko, skulptorių Vinco Grybo ir Jokūbo Dagio kūriniais. Turime tautodailininkių Vitalijos Miklienės (tekstilė) ir Inijos Ambrozienės (šiaudiniai sodai) darbų atvirukų rinkinius bei pažintinius leidinukus apie Raseinių krašto menininkų bendriją „Pegasas“ bei tautodailininkų bendriją „Sodžius“; knygą ir diską apie Raseinių liaudies teatrą, kuris gyvuoja ir šiandien.

Parodoje eksponuojama tik maža dalis spaudinių apie krašto menininkus. Neatradusiems reikiamo leidinio pasitarnaus čia esantis Kraštotyros ir meno skaityklos fondas. „Į vertingiausius meno kūrinius, matyt, dera kartkarčiais iš naujo pasigilinti, nes jų gelmės neišmatuojamos“.  (J.W. Getė).

Asta Krikščiokaitienė,

RMMVB Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė