Naujienos

Kraštiečio Lino Bitvinsko viešnagė Girkalnio bibliotekoje0001_8_1557910551-69cb0684428f6247f38526a49e7ebf9b.jpg

Girkalnio bibliotekoje savo knygas pristatė kraštietis, žurnalistas, Nacionalinės vaikų literatūros konkurso laureatas Linas Bitvinskas. Nesenai išleistoje knygelėje „Kodėl miške švilpauti negalima“,  dauguma eilėraščių yra skiriama gimtajam Girkalnio kraštui. Knygelėje  aprašomi vaikystės prisiminimai, rašoma apie Naukaimio kaimo  Gabrieliškio piliakalnį: „...tebestovi iki šiandien šitas kalnas išdidus, būtinai ant jo nuvežkit mokyti drąsos vaikus...“. Jame rašoma  ir apie Viškalnio karingas gentis: „...pilį siekdavo paimti per kiekvieną žygį naują, bet nelemta kryžiui buvo nugalėt žemaičio kraują...“.

Linas Bitvinskas eiles parašė Aukštaitijoje , kur pirmiausia jas ir pristatė visuomenei, kalbėjo, kad domisi ir Žemaitijos vietomis,  Girkalnio legendomis, nori aplankyti gražias mūsų krašto vietas.

Dar viena iš jo knygų – „ Viena diena be skėčio“. Ji unikali tuo, kad ją kartu kūrė prancūzų ir lietuvių vaikai, o prie knygos atsiradimo triūsė per 30 dalyvių, kuriuos geografiškai skyrė beveik 9 000 kilometrų.  Tai eilėraščių knyga, kurioje sudėti lietuviški tekstai ir jų vertimas į prancūzų kalba, yra straipsnių prancūzų kalba apie Lietuvą ir lietuviškas pasakojimas apie Gvadelupos salą (Karibų jūros regionas), kuriai iliustracijas piešė vaikai.

Smagu, kad į biblioteką atvyko iš daugelio Lietuvos miestų draugai, panorę susitikti su žurnalistu Linu Bitvinsku. Jie mielai aplankė  Girkalnio istorines vietas, prisiminė jau išnykusius kaimus.

Girkalniškiai nuoširdžiai dėkoja Linui Bitvinskui už padovanotas knygas.

Girkalnio bibliotekos renginyje dalyvavo žurnalistai iš trijų regionų:  laikraščių „Šiaulių naujienos“, „Šilelis“ (Anykščiai) ir internetinio portalo „Raseiniai.tv“ darbuotojai. Girkalnio svečiai susipažino su bibliotekos kraštotyros darbais, nuotraukomis, jiems įteikti nauji lankstinukai, supažindinantys su lankytinomis Girkalnio paveldo vietomis. Tikimės, kad ir toliau Girkalnio kraštiečiai  garsins savo gimtąjį kraštą  gražiais darbais.

Virginija Šileikienė,

RMMVB Girkalnio filialo vyresn. bibliotekininkė