Naujienos

Knygos „Meilės įkaitė“ pristatymas0001_2_1555086803-dc0390d6c1edab8a1c76855437145f3d.jpg

MEILĖS ĮKAITĖ: kur nuneš jauną romano heroję pavojingas aistrų verpetas? Tai intriguojantis raseiniškės autorės romanas apie tai, kad meilėje kaip kare – galima viskas! Pagrobimas Brazilijoje, narkotikų barono meilė, netikėti siužeto vingiai…

Balandžio 11-ąją, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos ir Žaiginio filialuose savo debiutinį meilės romaną „Meilės įkaitė“ pristatė Jolita Pamedytytė.

Pristatymo metu, knygos autorė atviravo, kad knygos „Meilės įkaitė“ rašymas leido išgyventi jai asmeniškai sunkų laikotarpį. Nei darbas, nei sportas, nei skaitymas nepadėjo – todėl ilgainiui ji nusprendė rašyti. Iš pradžių atskirus fragmentus, kuriuos vėliau sujungė bemiegėmis naktimis gimusi vieninga idėja. Anot jos, ji nesiekė knygoje atspindėti autobiografinių detalių – visos scenos yra išgalvotos, tačiau jautrios ir tarsi išgyventos.

„Neįsivaizduoju, kaip galima rašyti istoriją, neišjaučiant įvykių. Aš tame kūrinyje gyvenau ir išgyvenau. Bet gyvenau tik tada, kai rašiau“, – savo santykį su kūriniu atskleidė Jolita Pamedytytė.

Knygos autorė linki žmonėms, kurie norėtų parašyti knygą, bet nežino, nuo ko pradėti, tiesiog sėsti prie kompiuterio ir rašyti. „Man labai artimas žmogus pasakė, kad kiekvienas gali pradėti rašyti, bet ne kiekvienas baigti. Ir jis teisus. Todėl labai svarbu, kiek žmogus yra užsispyręs ir užsibrėžęs. Rašymo procese labai svarbi yra kantrybė. Jei nėra noro tą dieną rašyti, tai nerašykite, bet ieškokite įkvėpimo. Kai įkvėpimas atsiranda, viskas einasi „kaip per sviestą“. Visada šalia turėkite rašymo priemonę ir mažą užrašų knygelę, kad bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje atsiradus idėjai galėtumėte ją užrašyti. Svarbu yra nebijoti, negalvoti „ką kiti pagalvos perskaitę“. Daugelį tai stabdo. Nestabdykite savęs. Gyvename vieną kartą, tad, jei yra noro, tai ir rašykite. Linkiu visiems kantrybės ir sėkmės kūrybos procese“.

Susitikimų dalyvių vardu tariame nuoširdų ačiū mūsų krašto rašytojai Jolitai Pamedytytei už nuoširdų susitikimą, linkime ,,skristi“ kaip paukščiams vis tolyn, pasineriant į savo kūrybą, susitinkant su skaitytojais ir lauksime knygos tęsinio!

 Neringa Aleksandravičiūtė,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filialo vyresn. bibliotekininkė,

 Jolanta Žukauskienė,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Žaiginio filialo vyr. bibliotekininkė