Kolekcijos


Kalėdinių atvirukų kolekcija
Kalėdinių atvirukų kolekcijaSkaitmeninės informacijos amžiuje popierinę informaciją vis sparčiau keičia elektroninė. Štai ir laiškai bei sveikinimai dažniau keliauja elektroniniu paštu, nei Lietuvos pašto tarnybos automobiliais. Kadaise tik popieriaus atvirukuose užrašyti sveikinimai šiandien rašomi kompiuteriu, SMS telefonuose...

XXI amžiuje, gavęs popierinį atviruką, pasijunti apdovanotas didesniu dėmesiu, labiau pagerbtas. O buvo laikai, kai sveikinimams tarnavo tik popieriniai atvirukai. Jų, pasak istorikų, Lietuvoje ypač padaugėjo nuo 1905 m., panaikinus lietuviškos spaudos draudimą. Iki 1940 m. atvirukų leista daug ir įvairių. Juos kūrė Lietuvos dailininkai, fotografai, tačiau leidyklos įsigydavo ir Europos šalių atvirukų vaizdus, užrašydavo lietuviškus sveikinimus ir spausdindavo Lietuvos rinkai.

Jūsų dėmesiui pristatome Kalėdinių ir naujametinių atvirukų parodą iš raseiniškės Pranciškos Lauraitytės (1907 – 2002) kolekcijos. Šiuos atvirukus 2003 m. viešajai bibliotekai dovanojo Pranciškos artimieji. Iš viso P.Lauraitytės kolekcijoje 396 egz. XX a. pirmoje pusėje išleistų atvirukų. Apie pusė šimto šių atvirukų – kalėdiniai ir naujametiniai sveikinimai. Pasigrožėkime nors ir kukliais, bet šiltais praėjusio amžiaus spaudos kūriniais.

Atnaujinta: 2020-02-05

Atvirukų archyvas

Atvirukų kolekcija