Renginiai

VĮ „Vikingų kaimas“ edukacija 2-7 kl. moksleiviams0001_vikingai_1551340612-92c987054229a0249cb2e2b16bdd2a0a.jpg

Tai istorinės edukacijos programa, skirta 2 – 7 klasių mokiniams. Programos tikslas – gyvai pristatyti baltų gyvenseną. Šio edukacinio užsiėmimo metu vaikai istoriją išgyvens: pamatys, išgirs, pačiupinės, užuos ir net paragaus. Visais 5 pojūčiais gaunamą informaciją vaikai įsimins ilgam.

Programos metu vedantieji supažindins su senovės apranga, buitimi, maistu bei kario gyvenimu ir pramogomis. Kiekvienas pasipuoš senovine sermėga, pamatys ir pasimatuos, kokius rūbus tuo metu vilkėjo vyrai ir moterys, kaip puošėsi ir kas padėjo žiemą saugotis nuo šalčio. Mokiniai turės galimybę paragauti senovėje vartotus maisto produktus, skaldyti senoviškai riešutus… Iš rago, kaip tikri kariai, paskanauti pergalės šaltinio vandens. Sužinos, kada ir iš kur atkeliavo agurkai, kopūstai, bulvės ir kas pirmasis paragavo bananų! Valgydami iš senovinių indų mokysis etiketo taisyklių. Praktinių užduočių pagalba mokiniai vaizdžiai susipažins su to meto kario kasdienybe: turės galimybę pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti skydų sienos jėgą, pasimatuoti kario šarvus, šalmą, skydą, kariškai papramogauti.

Užsiėmimo metu taikomi įvairūs interaktyvūs metodai: komandinės rungtys, žaidimai, užduodami klausimai, vyksta senovinių buities ir karybos rekonstrukcijų „pačiupinėjimas“.

Programa skirta: 2 – 4 klasių moksleiviams.
Programos trukmė: 45 min.