Renginiai

Dailininkės Eglės Karpavičiūtės paroda "Tikrovės įspūdis"0001_egles-parodos-plakatas_1599478652-23166ff859de1896379701b93279a80c.jpg
2020 09 10 18 val.
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje

Rugsėjo 10 d. 18 val. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka drauge su jaunosios kartos menininkus pristatančia galerija "The Rooster Gallery" kviečia į Eglės Karpavičiūtės personalinę tapybos darbų parodą "Tikrovės įspūdis".

Eglės Karpavičiūtės meninių tyrimų objektas – kultūros ir meno pasaulis. Pagrindiniai jos darbų motyvai – meno kūriniai ir jų ekspozicijos, meno institucijos, meniniai įvykiai, meno veikėjų portretai. Drobėse tapytoja analizuoja meno istoriją ir šiandieną. Tai ji daro ne kaip pasyvi stebėtoja, o kaip aktyvi proceso dalyvė: vaizduojamas scenas ji ne tik fiksuoja, bet ir režisuoja. Vaizdo kūrimo principas artimas reportažinei fotografijai pastiprina atvaizdų (pseudo)dokumentiškumą, tariamą tapomų įvykių realumą ir aktualumą. Vaizdo fotografiškumą paremia ir asketiška plastinė raiška – santūrus, prislopintas koloritas, lengvas dažų sluoksnis. Taip konceptualizuojama tapyba kaip raiškos priemonė, nagrinėjama jos prigimtis ir raida, santykis su kitomis medijomis.

E. Karpavičiūtės tapyba – ne tik fotografiška fiksacija, trumpalaikių reiškinių dokumentavimas, bet ir interpretacija. Savo kartos kontekste E. Karpavičiūtė išsiskiria mąslumu ir filosofiniu nusiteikimu. Ištraukdama vaizduojamus objektus iš įprasto konteksto ir papildydama naujomis prasmėmis, tapytoja teigia regimosios tikrovės iliuziškumą, laikinumą, trapumą, skatina suabejoti materialiaisiais pavidalais, gilintis į reiškinių reikšmę, jų prigimtį. Tad jos paveikslai žiūrovams iškelia daugiau klausimų negu palieka atsakymų. Lakoniška tapybinė raiška (perregimas dažų sluoksnis, apibendrintos formos) ir subtiliai niuansuoti spalvų deriniai nuramina aktualias ir provokuojančias kultūros problemas gvildenančias kompozicijas ir atveria erdves meditatyviems apmąstymams.

EGLĖ KARPAVIČIŪTĖ (g. 1984) – jaunosios kartos tapytoja, dar studijų Vilniaus dailės akademijoje metu įsiliejusi į Lietuvos meninį gyvenimą ir jame aktyviai dalyvaujanti. Ji surengė individualių parodų, dalyvavo dešimtyse grupinių parodų Lietuvoje ir svetur, tapytojos darbai eksponuoti prestižinėse meno institucijose (Nacionalinėje dailės galerijoje ir Šiuolaikinio meno centre Lietuvoje, Estijos meno muziejuje KUMU, Šveicarijos PasquArt šiuolaikinio meno centre ir kt.), kūrinių savo kolekcijoje turi MoMuziejus, „Lewben Art Foundation" ir Nacionalinė dailės galerija Vilniuje. 2011 m. E. Karpavičiūtė pateko į prestižinio konkurso „The Sovereign European Art Prize" finalą Stambule. 2013-aisiais metais E. Karpavičiūtei skirta LR Kultūros ministerijos Individuali valstybinė stipendija. 2015 m. menininkė laimėjo pagrindinius prizus dviejuose tarptautiniuose konkursuose - „Premio Combat Pize 2015" ir „Donkey Art Prize". Dailininkė – daugkartinė konkurso „Jaunojo tapytojo prizas" finalininkė ir publikos prizo laimėtoja.

The Rooster Gallery parodų ciklą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.