Renginiai

Alfonso Vaišvilos „Šiluvos regiono dvarai ir jų vidaus teisė (XVI-XX a.)“ knygos pristatymas0001_0001_vaisvila-siluvos-regiono-dvarai-ir-ju-vidaus-teise-iii_1664523175_1664969220-d8f22d17289f6452b51a009849e30f4b.jpg
2022-10-07, 14 val.
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka

Pastaraisiais metais Raseinių krašte užderėjo nemenkas knygų apie mūsų rajoną, jo įdomiausias vietoves derlius. Vien šiais metais jau džiaugėmės Vytenio ir Junonos Almonaičių parengtu vakarinės Raseinių rajono dalies įdomiausius objektus pristatančiu kelionių vadovu „Viduklės ir Nemakščių kraštas“, o visai neseniai į rankas paėmėme kraštotyrininkės Marijonos Birutės Navakauskienės solidžią knygą „Kelionė aplink Ugionius“. Tačiau pastarųjų metų knygų gausoje išsiskiria profesoriaus, habilituoto mokslų daktaro Alfonso Vaišvilos fundamentali trilogija „Šiluvos regiono dvarai ir jų vidaus teisė (XVI-XX a.)“.
 
2013 m., beveik prieš dešimtmetį, pasirodė pirmasis trilogijos tomas, o dabar atėjo metas dėti tašką, į skaitytojų rankas atiduoti daugiau nei pusšimtį metų rinktos ir analizuotos istorinės medžiagos apibendrinimo darbo vaisių – trečiąjį Šiluvos krašto dvarų istorijos tomą. Norime pabrėžti, kad ne vien dvarai yra šios trilogijos puslapiuose išguldytų istorijų veikėjai.
 
Knygos pratarmėje profesorius rašo: „Atminties nukelti į čia buvusių žmonių gyvenimus, užstotus kelių šimtmečių miglos, gauname progos ne tik prisiliesti prie anų epochų Šiluvos regiono istorinių kultūros formų, bet ir kiek kitaip susimąstyti apie save: per kokių vargų, asmeninių dramų, vergovės ir nuodėmių istorinius erškėtynus prasilaužusios mūsų protėvių kartos atvedė mus į šiuolaikinį „aukso amžių“. Mes – tai išėję, esantys ir ateinantys. Tik atmintis pajėgi tai pasakyti, tik ji leidžia iš išėjusių pasimokyti, jiems nusilenkti, juose galbūt įminti ir kai kurių savo nūdienos sėkmių, gebėjimų ar problemų genetinę paslaptį“.
 
Taigi ši trilogija (o joje nei daug, nei mažai – „tik“ 1748 puslapiai, daugybė iliustracijų) ne tik apie seniai praėjusius laikus, bet ir apie XXI a. žmones, mūsų tapatybę, jos tapsmą.
 
Spalio 7 d. 14 val. kviečiame ateikite į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyksiantį Šiluvos krašto dvarams skirtos trilogijos baigiamojo tomo pristatymą ir susitikti su knygos autoriumi.