Apie "Viso pasaulio Astridą Lindgren" - Ariogalos gimnazijos moksleiviams

Apie "Viso pasaulio Astridą Lindgren" - Ariogalos gimnazijos moksleiviams0001_ariogala7svet2_1581341977-1f4ac2263620315d1f1370e00cff69e1.jpg

Vasario 4 dieną Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė lankėsi Ariogalos gimnazijoje, kur antrų ir trečių klasių mokiniams pravedė dvi literatūrines valandėles „Viso pasaulio Astrida Lindgren“. Viešnia papasakojo vaikams savo įspūdžius iš Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus organizuotos teminės kelionės „Švedų vaikų rašytojų gyvenimo ir kūrybos keliais“. Didžioji dalis aplankytų objektų buvo skirti garsios vaikų rašytojos Astridos Lindgren atminimo įamžinimui.

Skaidrėmis, kelionės nuotraukomis iliustruotas pasakojimas supažindino vaikus su garsiosios vaikų rašytojos gimtine Neso vienkiemyje, su Wimerbiu miesteliu, kuriame A. Lindgren mokėsi, su šalia šio miestelio įkurtu vaikų pramogų parku „Astridos Lindgren pasaulis“. Vaikai džiaugėsi iš kelionės parvežtomis lėlėmis – rašytojos knygų personažais Pepe Ilgakojine, Karlsonu, kuris gyvena ant stogo, Emiliu ir jo sesute Ida iš Lionebergos. O dar didesnį susidomėjimą kėlė nemaža rašytojos sukurtų knygų krūvelė, į kurią renginio dalyviai ruošėsi rimtai „įsisukti“ ir perskaityti.

Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Gintė Pareigė