Naujienos

„Žemaitiški skaitymai“Autorius: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Renata Aleksiejienė

0001_literatu-klubai-dubysa-ir-vingiorykste_1684837026-f33355084fac6451cc1a1816640b38ed.jpg
Saulėtą šeštadienio rytą, į Raseinių kraštą „žemaitišką pasirokouti“ atvyko trys šaunios žemaitukės iš Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ - Adelė Daukantaitė, Irena Stražinskaitė Glinskienė ir Daiva Rudelytė. Nors Raseiniai priklauso Žemaitijai ir mes esame žemaičiai, tačiau pamirštame tikrą žemaitišką tarmę, kurios mus mokė Simonas Daukantas. Tuo pasirūpino viešnios, kurios kaip pačios sakė, yra “čystas žemaites“, tik viena šiek tiek maišyta.
 
Vosiliškyje, Raseiniuose, Didžiuliuose žiūrovai klausėsi žemaitiškų pašmaikštavimų, neitikėtinų istorijų, gyvenimo džiaugsmu pulsuojančios poezijos, žaidė žaidimus, susipažino su autorių kūryba ir išleistomis knygomis. O jų tikrai daug. Žinoma įspūdingiausios parašytos tikra žemaičių tarme, kurias skaitant ir žodynėlio prireikia, kad suprastum apie ką kalba eina.
 
Anot Adelės Daukantaitės žemaitiškos tarmės reikia pradėti mokyti nuo mažų dienų. Adelė parašė ir išleido knygeles mažiesiems, bei veda edukacijas.
 
Moterys šmaikštavo, kad didžiausias sukauptas turtas jų gyvenime, kurį gali dovanoti kitiems - yra kūryba. Tad šiomis dovanomis ir pasidalino su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąja biblioteka.
 
Renginiai „Žemaitiški skaitymai“, tai jau ketvirtasis renginių ciklas įgyvendinant RMMVB projektą „Senasis žemaitis - Simonas Daukantas“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.