Naujienos

Viešoji biblioteka kviečia į namus skolintis vinilines plokšteles0001_ploksteles_1603260757-3edf8a79cf790e2c31b934007b7e654b.jpg

Šiuolaikinis žmogus savo dienos neįsivaizduoja be muzikos. Klausytis muzikos patinka tikriausiai visiems, tačiau klausymosi būdai yra labai individualūs. Vieni mėgsta šiuolaikines technologijas, kiti – linkę rinktis senąjį būdą. Vinilai, kitaip žinomi kaip vinilinės plokštelės, stipriai išpopuliarėjo maždaug prieš 30 metų. Vinilas leidžia pabūti truputį sentimentaliais – klausymo ritualas yra sunkiai palyginamas su skaitmeninės muzikos klausymu. Todėl nedidelė, tačiau išskirtinė klausančiųjų bendruomenė ir paverčia vinilus reiškiniu, geidžiamu pačių įvairiausių socialinių sluoksnių žmonių. Nuo mokinių, studentų iki verslininkų, nuo muzikantų ar kompozitorių iki išskirtinio hobio ieškančiųjų.
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje Muzikos ir meno skaitykloje priskaičiuojama apie tris tūkstančius vienetų garsinių įrašų, sukaupta daug knygų apie dailę, grafiką, teatrą, kitas meno sritis. Rasime literatūros apie iškilius Lietuvos ir užsienio šalių menininkus. Muziką mėgstantiems žmonėms ši skaitykla tikrai turi ką pasiūlyti, tačiau didžiąją dalį fondo sudaro vinilinės plokštelės.
Norint naudotis skolinimosi paslauga, reikia būti registruotu bibliotekos skaitytoju, o plokštelių sąrašą galite rasti atlikdami paiešką Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos interneto svetainės www.raseiniai.rvb.lt suvestiniame kataloge. Tereikia į paiešką įvesti pageidaujamo autoriaus, muzikos grupės ar dainininko pavardę. Taip pat galite teirautis e. paštu aptarnavimas@raseiniai.rvb.lt ar tel. 8-428-52342.


RMMVB Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus informacija