Naujienos

„Vasaros skaitymo iššūkis“ baigėsi. Rezultatai džiugina!0001_el_skaitymo-issukis-2019-2_1569327194-b0b371a16682ac5490c16041aa6e064a.jpg

Tik keisdami save mes galime pakeisti pasaulį. Skaitymas yra vienas iš lengviausiai prieinamų būdų plėsti savo pasaulio suvokimą, keisti mąstymą, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą, atsipalaiduoti ir pasimėgauti akimirka. Šiais metais Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojamas „Skaitymo iššūkis“ kvietė keisti pasaulį su knyga rankose, pažinti gyvenimo įvairovę, išgyventi nepatirtus jausmus. 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius. Į vasaros pokyčių nuotykį ryžosi leistis net 16 392 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso perskaitytos net 74105 knygos!

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka ir didžioji dalis jos filialų ir šiais metais taip pat aktyviai prisijungė prie šios akcijos. Džiaugiamės puikiais savo skaitytojais, kurie priėmė iššūkį ir per vasarą perskaitė visą glėbį įdomiausių knygų. Aktyviausi šiose varžytuvėse buvo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Betygalos, Girkalnio, Gruzdiškės, Ariogalos ir Šiluvos filialų skaitytojai. Pagal rezultatus – Respublikoje mes septinti, o Kauno regione – treti! Per 3 vasaros mėnesius Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose dalyvavo 419 dalyvių (2018 m. – 221), iš kurių net 335 įveikė „Skaitymo iššūkį“ perskaitydami visas 5 knygas. Skaitymo iššūkio dalyviai, pasiryžę leistis į vasaros pokyčių nuotykį, turėjo perskaityti penkias knygas: lietuvių autoriaus knygą, bibliotekininko rekomenduotą knygą, knygą apie keliones, knygą geltonu viršeliu ir knygą, kurios pavadinimas prasideda pirma dalyvio vardo raide. Per tris mėnesius buvo įveikta 2209 knygų (2018 m. – 1019). Vienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis vidutiniškai perskaitė daugiau nei 5 knygas, kai kurie iš jų užduotis atliko ne po vieną kartą.

 Nuoširdžiai dėkojame visiems „Skaitymo iššūkio“ varžytuvių dalyviams!

 Iššūkį įveikusių dalyvių laukia atminimo dovanėlės! Dėl jų atsiėmimo informuos bibliotekininkė.                                                

 Linkime ir rudeniui atėjus nepamiršti knygų!

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija