Naujienos

Valdo Mikolaičio filmai – langas į gamtos pasaulį0001_imag4452_1556278708-a691c3284ad931e2d5b2043e5fdb1e2f.jpg

Balandžio 25 d., Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko kino popietė, kurioje buvo demonstruojami šiluviškio Valdo Mikolaičio sukurti dokumentiniai filmai „Vorų ratilinis“ ir „Pavienės bitės“. Tai filmai pelnę respublikinius apdovanojimus – Petro Abukevičiau premijas (2013 ir 2018 m.). Ši premija, įsteigta Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Lietuvos televizijos, skirta garsiam režisieriui ir operatoriui, gyvosios gamtos dainiui Petrui Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti tęsti jo misiją – kurti filmus apie gamtą.

 Džiugu, kad šia veikla užsiima mūsų kraštietis. Autoriaus begalinio domėjimosi gamta, sukauptų žinių, įdėto darbo ir laiko dėka kino žiūrovai turėjo galimybę iš labai arti pažvelgti į „tinklų mezgėjų“ vorų  ir laukinių bičių pasaulį. Filmuose skambėjo paties autoriaus kurti originalūs tekstai bei atliekama muzika. Tad jie įdomūs tiek pažintine, tiek menine prasme. Popietėje dalyvavo ir pats autorius, kuris supažindino su kūrybine virtuve, atsakė į ne vieną lankytojų pateiktą klausimą.

V. Mikolaitis išties turi ką papasakoti – ne tik detaliai studijuoja vabzdžių pasaulį, bet ir paties sukonstruotu teleskopu stebi žvaigždes, groja paties gaminta gitara, augina apie 900 rūšių daugiamečių augalų, gilinasi į dvasines praktikas bei mėgsta iššūkius ir tai, ką pasiekia didelių pastangų dėka. Jis teigia, kad laimingiausias žmogus yra kuriantis žmogus.

 

Asta Kriščiokaitienė,

RMMVB vyr. bibliotekininkė