Naujienos

Teatrinė improvizacija – puikus atsipalaidavimo ir kūrybiškumo ugdymo būdas0001_20190819_100837kop_1566827266-91bdfe3f2ef983936adf240bb0df8381.jpg

Rugpjūčio 19 dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje įvyko teatro terapijos užsiėmimas, kurį Raseinių VšĮ dienos centro „Vilties takas“ lankytojams pravedė Kauno Kazio Binkio teatro vadovė, režisierė, teatro pedagogė Nida Žilinskienė. Renginio metu, taikant įvairius improvizacinius pratimus, buvo ugdomi gebėjimai, padedantys atsikratyti nerimo, skatinantys drąsiau save išreikšti, spontaniškai demonstruoti kūrybines galias, pasitikėti savimi. Kartu buvo lavinami istorijų pasakojimo, vaidmenų pasiskirstymo ir veikimo komandoje įgūdžiai. Užsiėmimo dalyviai buvo skatinami aktyviai klausytis, girdėti, matyti, pajausti šalia esantį, nebijoti reikšti emocijas.

Jau ne pirmus metus visoje Lietuvoje teatro terapijos užsiėmimus įvairioms grupėms vedanti Nida Žilinskienė sako, kad iš pradžių galima pastebėti, jog pirmi žingsniai kai kuriems žmonėms būna sunkūs, jie bijo pasirodyti juokingi, nepasitiki savimi ir aplinkiniais. Tačiau jau po keleto atliktų užduočių, padrąsinimų užsiėmimo dalyviai ėmė jaustis laisvais, nestebimais ir nekontroliuojamais, nebijojo garsiai juoktis, nusimetė savo kompleksus, jautėsi įgavę naujos, pozityvios energijos, sustiprinę pasitikėjimą savimi. Improvizuodami jie pajusdavo ir suprasdavo, kaip jaučiasi žmogus tam tikromis aplinkybėmis – lyjant, šąlant, pūgai siaučiant ar saulei kaitinant. Tapę įvairiais personažais – gėlėmis, drugeliais, paukščiais, žvėrimis, medžiais, akmenimis -  geriau susipažindavo su gyvenime mus supančia aplinka, su šalia esančiais žmonėmis ir gyvūnais, mokėsi juos suprasti bei su jais bendrauti.

Renginys vyko pagal Lietuvos kultūros ministerijos programą, kuria siekiama aprūpinti Kauno apskrities bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirtomis priemonėmis. Šiais metais Kauno apskrities viešoji biblioteka pasiūlė teatro terapijos užsiėmimą asmenims su negalia.

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė