Naujienos

Šviesa sugrįžta - prisiminimuose ir kūrybojeAutorius: Direktoriaus pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė

0001_dsc_0832_1669644015-0bf516bc7fbd39fa9b67bfea16ae5f4c.jpg
Lapkričio 25 d. į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką rinkosi lankytojai susipažinti su Justės Kuliešaitės grafikos darbų paroda „Šviesa sugrįžta“, kuri buvo skirta literatei Danguolei Peckuvienei atminti. Parodą paruošusi Danguolės Peckuvienės anūkė Justė, švelniai prisiminė vaikystę pas senelius, močiutės meilę ir jos įtaką kūrybinio kelio pasirinkimui. Renginį režisavo ir vedė sūnus Darius Peckus, poezijos ir muzikos posmais papuošė bendražygiai – bardai Vidmantas Petraitis ir Albinas Stakauskas. Mintimis, prisiminimais dalijosi literatų klubo nariai – Pranas Laurinavičius, Janina Tautkienė, Teresė Stankevičienė, eiles skaitė Ksavera Mėlinienė, Irena Bulotienė ir kiti klubo nariai. Renginyje dalyvavo, prisiminimais dalijosi Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Kęstutis Užemeckas. Dalyviai susipažino su ekspozicija, kurioje jautėsi autorės santykis su vaikystėje patirtais išgyvenimais, paliktais prisiminimais.
 
Antroje renginio dalyje paminėtas literatų klubo susikūrimo 40-metis. Tylos minute pagerbti anapilin išėję krašto literatai. Nepalankios aplinkybės (Covid-19 pandemija), o taip pat ir vadovės Danguolės Peckuvienės netektis, veiklas pristabdė. Tačiau bendravimas su bendraminčiais, dalijimasis savo kūryba, išvykos ir susitikimai su kitų rajonų kūrėjais - būtina versmė kūrybai. Išsirinkus naują literatų klubo „Dubysa“ vadovę Renatą Aleksiejienę suorganizuotas renginys davė naują impulsą kurti, bendrauti, dalintis. Renginį vedė klubo vadovė Renata Aleksiejienė, o krašto literatų eilės virtusios dainomis, paįvairino susitikimą. Muzikinius kūrinius atliko „Radasta“ (kapelos vadovė Renata Aleksiejienė). Patys kūrėjai skaitė savo ir kitų literatų eiles. Literatų „Dubysa“ klubo nariams direktorė Daina Sutkevičienė įsegė klubo nario ženklelį bei padovanojo po atminimo dovanėlę linkėdama kūrybos, gražaus bendradarbiavimo bei jaunimo įtraukimo į krašto kūrėjų gretas, o vicemeras padovanojo šakotį, kad gerdami arbatą literatai kurtų tolimesnius planus, planuotų naujas veiklas, skleistų kūrybą.
 
Tikimės kad užmegzti nauji ryšiai su grafike Juste Kuliešaite ir atnaujinta literatų klubo veikla dar ne kartą bibliotekos lankytojams atvers kūrybos vartus – naujų parodų, knygų pristatymų, susitikimų.

 

Daugiau nuotraukų rasite čia: RENGINIO NUOTRAUKOS