Naujienos

Svečiuose pas Kakę Makę0001_img_0694_1598873792-df2c0cc37ec7e9245b1e800731a5115f.JPG Rugpjūčio 25 d. Užkalnių bibliotekoje vyko garsinio skaitymo popietė vaikams „Svečiuose pas Kakę Makę". Popietėje buvo pristatytos vaikų rašytojos ir iliustruotojos Linos Žutautės didžiulio populiarumo sulaukusios knygelės apie Kakę Makę: „Kakė Makė ir didelė Tamsa", „Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias", „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis", „Kakė Makė ir draugystės šluota", „Kakės Makės atradimai", „Kakė Makė groja dūdele" (garsų knyga) ir kt. Šios knygelės – tikrų tikriausios paveikslėlių knygos, padedančios tėvams patikėti vaikų, o vaikams – tėvų svajonėmis! Knygelių iliustracijos – pilnos meilės, o kiekvienas knygelių puslapis – kažkas netikėto.
Šiais metais Kakė Makė švenčia savo 10-ąjį gimtadienį: pirmoji paveikslėlių knyga „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas" išleista 2010-aisiais ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) buvo pripažinta geriausia metų knyga, skirta mažiesiems skaitytojams. Tai paveikslėlių knyga apie nenuoramą mergaitę Kakę Makę (tikrasis šios mergaitės vardas – Kornelija) nemėgusią tvarkyti savo žaislų.
Popietės metu knygeles apie Kakę Makę išraiškingai skaitė Greta Jagminaitė. Vėliau su popietės dalyviais diskutavome apie perskaitytas knygeles. Aktyviai ir teisingai į užduodamus klausimus noriai atsakinėjo Raminta Lukošiūtė, Ugnė Šidlauskaitė, Gabrielė Lukošiūtė ir Saimonas Radvinskas.
Gera nuotaika, kuri lydėjo nuo popietės pradžios iki pabaigos, įrodė, kad smagu ir įdomu Kakės Makės šalyje.
Knygos skaitymas – svarbi vaiko gyvenimo patirtis. Padėdami vaikams pamėgti knygas, jų skaitymą, padedame jiems augti, tobulėti.

Janina Volfienė,
RMMVB Užkalnių filialo vyresn. bibliotekininkė