Naujienos

Susitikimas su rašytoju Viliumi Kočiubaičiu0001_oj_1558380523-17a7891c2c65ec82efdcb3f28d1db8fa.jpg

Gegužės 18 dieną trumpam prapliupęs lietus šykščiais lašais palaistė sausros nualintą žemę: kad kelias nedulkėtų, nes laukėm išties garbaus svečio – gydytojo, Lietuvos kariuomenės majoro, rašytojo Viliaus Kočiubaičio, kuris dalyvavo net trijose tarptautinėse misijose Afganistane ir patirtus įspūdžius sudėjo į knygą „Afganistano daktaras“. Tai antroji rašytojo knyga, sulaukusi didžiulio pasisekimo tarp skaitytojų ir patekusi į skaitomiausių knygų  Lietuvoje dešimtuką (su pakartotinais leidimais išleista 7000 egz. tiražu ir yra tikimybė, kad bus dar vienas leidimas).

Kartu su gerbiamu autoriumi ir pagrindiniu knygos herojumi Vėberiu keliavome po skurdų ir karų nualintą kraštą su vis dar viduramžiškomis tradicijomis ir papročiais, kitokia religija, kitokiu žmonių mentalitetu. Žmonės ten tamsūs ir beraščiai, todėl sunku perprasti jų elgesio normas. Viliaus Kočiubaičio teigimu –  neįmanoma parašyti geros knygos apie Afganistaną, ten negyvenus. Kaip gydytojas jis dirbo Vokietijos karo ligoninėje Kabule: pradžioje steigė, o vėliau ir vadovavo Lietuvos karo lauko ligoninei  Goro provincijoje ir t. t.

Susitikimo dalyviams viskas buvo įdomu: netilo užduodami klausimai, o prie kavos puodelio virė diskusijos ir apie šių dienų aktualijas Lietuvoje. Džiugu, kad mūsų šalis garsėja ne tik gamtos grožiu, bet ir talentingais, gabiais žmonėmis, kurie nepailstamai triūsia mūsų visų labui. Artimiausiuose  rašytojo planuose – atsidėti  prie Vištyčio monografijos tęsinio rašymo (yra išleistas I ir II tomai) ir toliau darbuotis medicinos srityje. Sekančiais metais sukaks 450 metų, kai gimtajam Vištyčio miesteliui buvo suteiktos Magdeburgo teisės. Šiai datai rašytojas norėtų spėti išleisti monografijos apie Vištytį III tomą. Šiam tikslui istorinę medžiagą kaupia beveik du dešimtmečius (iš viso yra numatyta išleisti 5 tomus).  

Visiems susitikimo dalyviams belieka tik iš visos širdies padėkoti rašytojui, kad, nežiūrint į savo užimtumą, sutiko atvykti į tokį mažą mūsų kaimelį ir palinkėti visokeriopos sėkmės. Mes nesakom „sudie“, bet tariam – „iki kitų susitikimų literatūrinėse padangėse!“.

Nijolė Staškevičienė,

RMMVB Paliepių filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Reginos Musteikienės