Naujienos

Susitikimas su Algiu Jakštu Šiluvos bibliotekojeAutorius: Šiluvos filialo bibliotekininkė Jelena Žalpienė

0001_ja5_1653566843-136565f2027187208c9f8553cd10e7e3.jpg
Gegužės 25 dieną Šiluvos miestelio biblioteką aplankė svečias iš Švenčionėlių. Fotografas, poetas, laikraščio „Švenčionių kraštas“ redaktorius Algis Jakštas. Į literatūrinę popietę „Įprasmintas Laukimas“ sugužėjo būrys poezijos mylėtojų. Algio poezija - savotiška poeto asmenybės, jo sielos, gyvenimo istorija. Jo eilėraščių mintys susipina su vaizdinguose rūkuose skendinčių medžių šaknimis ir šakomis, kuriose suka lizdus vienatvė ir liūdesys, meilė ir prisiminimai, o neretai ir gandrai…
 
Algio Jakšto skaitomas eiles gražiai papildė RRKC Šiluvoje dainuojamosios poezijos kolektyvas, vadovas Saulius Beniulis. Poezija ir muzika – tai du vienas kitą papildantys elementai, sukuriantys nepakartojamo momento atmosferą. Popietės dalyviai  mėgavosi Algio Jakšto skaitomomis eilėmis ir dainuojamosios poezijos kolektyvo dainomis ir melodija. Poetas Šiluvos bibliotekai padovanojo savo poezijos knygas, kurios iliustruotos paties autoriaus fotografijomis. Puikias knygas dovanų gavo ir popietės dalyviai.  Ačiū Algiui už galimybę platesnei poezijos gerbėjų publikai išgyventi tas akimirkas, kurios sudėtos į eiles.
 
Visą mėnesį Šiluvos bibliotekoje buvo eksponuojama Algio Jakšto fotografijų paroda „Laiko pėdomis“. Algis profesionalus fotografas, fotomenininkas, pelnęs ne vieną aukštą apdovanojimą, sudalyvavęs per 200 respublikinių ir tarptautinių parodų Lietuvoje ir daugiau nei 40 pasaulio valstybių. Surengė per 100 asmeninių parodų Lietuvos miestuose ir rajonuose. Fotografijos įvertintos ir respublikiniu, ir tarptautiniu lygmeniu.
 
Nuoširdžiai dėkoju Algiui už pasidalinimą savo kūryba, už tą atitrūkimą nuo kasdienių rūpesčių, išsivedant paskui save į tuos nuostabius potyrius, kurie popietėje kalbėjo poeto lūpomis. Nuoširdus ačiū dainuojamosios poezijos kolektyvui ir jo vadovui už gražią Algio Jakšto eilių apklostymą muzikine skraiste.  Ačiū visiems atvykusiems.