Naujienos

Suaugusieji mokėsi saugiai elgtis internete0001_1_1581929809-40a646ac50b87b8bc917072cdf8f2ef4.jpg

Laikas nuo laiko visi nukenčiame nuo kompiuterinių virusų. Bet tai nereiškia, kad turime nesinaudoti kompiuteriais ir internetu. Privalome laikytis saugaus elgesio internete taisyklių. Ypač svarbu apie saugų elgesį internete kalbėtis su tėveliais, kurie turi mažamečius, kad jie laipsniškai primintų savo vaikams, kokie pavojai tyko nesilaikant saugos taisyklių internete. Vaikai nukenčia dėl savo patiklumo ir nežinojimo.

Vasario 12 d. Butkiškės filialo bibliotekoje vyko renginys suaugusiems, skirtas Saugesnio interneto savaitei „Ar esi saugus? Pasitikrink savo žinias apie naudojimąsi internetu. Saugok savo duomenis.“

Prisiminėme taisykles, kurių būtina laikytis naudojantis internetu: kaip teisingai susikurti patikimą slaptažodį, nesinaudoti ir nesisiųsti programų iš abejotinų svetainių ir mėgėjiškų failų mainų serverių, jei naudojasi kompiuteriu ne vienas asmuo, neišsaugoti savo slaptažodžių naršyklėje, apie atsargumą naudojantis elektroninėmis paslaugomis ir dar daug kitų taisyklių. Susirinkusieji sprendė testą, kuriame buvo kritinės situacijos ir keli variantai, reikėjo pasirinkti teisingą atsakymą. Pasidalinome situacijomis, kas kam jau buvo nutikę naudojantis internetu.

Vilma Augustinavičienė,

RMMVB Butkiškės filialo bibliotekininkė