Naujienos

Sportiškas XIX Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės finišas



0001_1_1556621616-c99c1ea6a9f00d2d215456bf7d82e8e1.jpg

Sujainių bibliotekos erdvė priminė ne treniruočių salę, o alsavo „Tūkstančio ir vienos nakties“ atmosfera: žvakių šviesos, eterinių aliejų kvapas, atpalaiduojanti muzika, knygos, žurnalai ir kiti leidiniai nunešė mus į tolimus kraštus ir padėjo visas neigiamas emocijas palikti už bibliotekos durų.

Tokia ir buvo mano idėja – sukurti erdvę, kurioje žmogus pamirštų, kur esąs. Dažnai vykstame į svečias šalis, kad pakeistume aplinką, kad ištrūktume iš kasdienybės, o norėjosi pasiūlyti erdvę, į kurią įžengę, atsidurtumėte kažkur svetur, ne čia, kad lengviau atsiribotumėte nuo to, kas įprasta, kad pravėrę bibliotekos duris paliktumėme  skubėjimą už nugaros, kad įeitumėme  į kitą būseną, lengviau būtų klausytis patiems savęs.

Paskutinę XIX Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitės dieną į Sujainių biblioteką susirinkusioms lankytojoms licencijuota jogos trenerė (Lietuvos kūno kultūros ir sporto veiklos departamento licencija) Ieva Čepliauskaitė patarė išbandyti sportinę jogą, „... jos naudą pajausite greitai. Išmoksite taisyklingai kvėpuoti, tapsite lankstūs, pagerinsite savo laikyseną, pusiausvyrą, bei koordinaciją. Pajausite, koks tvirtas yra jūsų kūnas. Praktikuojant sportinę jogą, jūsų protas taps ramus, išmoksite labiau pasitikėti savimi, jausitės geros nuotaikos...“. Šiuo metu dirbanti  jogos instruktore Ieva papasakojo, kad yra daugybė jogos rūšių: karma joga, džnana joga, radža joga, bhaktijoga, hathajoga ir kitos. „Manau, kad kiekviena joga yra teisinga, jei ji žmogui leidžia pasijusti bent kiek geriau, nes veda į kilnų tikslą – susijungimą su visuotine sąmone, – kalbėjo Ieva.

Joga yra nuostabi praktika, tinkanti visiems be išimčių, ypač patiriantiems įtampą, kenčiantiems nuo nuotaikos sutrikimų, pasimetusiems savyje.

 Manoma, kad ja reguliariai užsiimant ir skaitant knygas, randamas ryšys su savuoju „Tikruoju AŠ”, savo kūnu, emocine bei sąmonės erdve, ryšį su kitais bei ryšį su pasauliu.

Užsiėmimas skirtas XIX Nacionalinei bibliotekų savaitei (@Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė).

Danelija Laurinavičiūtė,

RMMVB Sujainių filialo vyresn. bibliotekininkė

Autorės nuotr.