Naujienos

Smagi ir įdomi popietė bibliotekoje0001_vidukles-mok_1631603172-b304523a4fb607f6593b3f1370efaf5b.jpg
Rugsėjo 10 d. bibliotekoje lankėsi Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos 3a kl. mokiniai su mokytoja Ingrida Račickiene. Kadangi bibliotekoje gausu šiuolaikinių technologijų, smagių edukacinių užsiėmimų, tad vaikai nenuobodžiavo ir linksmai bei prasmingai leido laiką. Mažieji skaitytojai susipažino su Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus knygų fondu, sužinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytojais ir kokios yra jos naudojimosi taisyklės, stebėjo kaip išduodamos knygos. Skyriuje veikia literatūrinė knygų paroda „Gamtos metai“ ir bibliotekos 100-mečiui paminėti skirta rajono mokinių piešinių konkurso „Mano svajonių biblioteka“ paroda. Abi jos susilaukė  moksleivių susidomėjimo, buvo aptartos.
 
Bibliotekos Knygos muziejuje mokiniai išklausė bibliotekos 100-mečiui skirtos ekspozicijos „Senoji Lietuvos knyga. Istoriją liudijantys puslapiai“ pristatymą. Pradinukai daugiau sužinojo apie seniausius, vertingiausius bibliotekos fonduose saugomus XVII-XX a. I pusės leidinius, jų atsiradimo bibliotekoje istoriją. Taip pat lankėsi memorialiniame M. Martinaičio kambaryje, kuriame saugoma daugiau kaip tūkstantis poeto šeimos bibliotekai dovanotų knygų ir kai kurie poeto bei jo tėvų daiktai. Vaikai galėjo prisėsti ant paties M. Martinaičio sumeistrauto suolelio prie jo darbo stalo ar apžiūrėti rašomąją mašinėlę ir kitus daiktus. O galiausiai savo patirtus įspūdžius perkėlė kurdami popierinius kukučius, kurie papuoš biblioteką.
 
Mažieji bibliotekos lankytojai nekantraudami laukė interaktyvios viktorinos „Pasakų herojai“. Kas įsitaisė prie kompiuterių, kas sukrito ant sėdmaišių su planšetėmis ar telefonais rankose, bet visi su gera nuotaika ir pasiryžimu surinkti kuo daugiau taškų. Atsakinėti į viktorinos klausimus vaikams sekėsi išties puikiai, tad visi liko smagiai nusiteikę ir su plačiomis šypsenomis veiduose.
 
Šis Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos pradinukų apsilankymas bibliotekoje tikrai ne paskutinis. Vaikai su mokytoja jau planuoja kitą savo išvyką. O mes visus vaikus ir jų tėvelius kviečiame užsukti į biblioteką ir smagiai leisti laiką. Informacijos dėl edukacinių veiklų galima teirautis bibliotekos Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje arba el. paštu vaiku@raseiniai.rvb.lt, telefonu 8 428 51328.
 
 
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Justina Maulienė