Naujienos

Skaitmeninės savaitės renginiai – internete



0001_0001_el_savaite_1585046141-fa5fe8ff96b7f147dda35426d7e2d945_1585902330-c66dd4a374ea645fea7c4e62e7112c93.jpg

2020 m. Skaitmeninė savaitė Europoje buvo skelbiama kovo 23 – 29 d. Jos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime.
Pasak asociacijos „Langas į ateitį“ direktorės Loretos Križinauskienės Europoje vykusi Skaitmeninė savaitė šiais metais buvo visiems itin aktuali. Šiandieninio nerimo ir informacijos gausos aplinkoje, ji padėjo atskleisti, kokie svarbūs šiuolaikiniam žmogui yra skaitmeniniai įgūdžiai tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime, kiek daug veiklų galime atlikti internete išvengdami tiesioginio kontakto.
Vertinant pastarųjų dienų Lietuvos visuomenės nerimą dėl dalyvavimo renginiuose Skaitmeninės savaitės metu didžioji dalis renginių bus transliuojami internetu.
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka ir jos filialai taip pat aktyviai dalyvavo šioje savaitėje, nuotoliniu būdu kviesdami savo vartotojus dalyvauti įvairiose projekto siūlomose veiklose.
Neatsitiktinai šių metų Skaitmeninės savaitės pagrindine tema pasirinkta - kritinio mąstymo ugdymas. Šiandien kritinis mąstymas laikomas bene pagrindine asmens kompetencija, kuri savo svarba prilygsta skaitymui ar rašymui, tačiau šis įgūdis privalo būti nuolat tobulinamas.
Būtent kritinis mąstymas geriausiai padeda atsispirti informacinėms atakoms. Tačiau jas atpažinti tikrovėje nėra lengva. Atkreipiant dėmesį į ekspertų patarimus, www.prisijungusi.lt sukūrė patarimus „12 kritinio mąstymo patarimų” ir testą „Ar mąstote kritiškai?”, kuriais visi galėjo pasitikrinti ar mąsto kritiškai. Šiose nuotolinėse veiklose ypač aktyviai dalyvavo Paliepių, Gruzdiškės, Žaiginio, Butkiškės filialų darbuotojai įvairiomis nuotolinėmis bendravimo priemonėmis įtraukę savo vartotojus į žinių patikrą. Aktyviai buvo stebimos ir transliacijos. Didelio dėmesio sulaukė pokalbis „Kritiškai (ne) mąstau“, nes didėjant skaitmeninių naujienų įtakai yra labai svarbu suvaldyti mus pasiekiančius informacijos srautus ir gebėti atskirti kas tikra, o kas ne.
Nors ir neįprastomis sąlygomis, bet galime pasidžiaugti, kad prisijungėme prie tūkstančių renginių organizatorių Europoje, kurie įgalino europiečius įgyti skaitmeninių įgūdžių!
Ona Smitrienė
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus
vyresn. bibliotekininkė