Naujienos

Šiluvos ir Žaiginio bibliotekose svečiavosi Dainius Šukys0001_1-1_1554363802-9213d83f98f7c231b78a90eca4dedaa2.jpg

Balandžio 2-ąją, per Danijos poeto, rašytojo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį, yra minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Ta proga į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos ir Žaiginio filialus susitikti su pradinių klasių vaikučiais atvyko vaikiškų knygelių autorius, dailininkas, iliustratorius Dainius Šukys iš Šiaulių.

Autorius trumpai pristatė savo kūrybos knygeles ir pačią naujausią „Buliaus kalnas“, kuri yra septintoji rašytojo knyga. Šią pasaką Dainius Šukys parašė savo miestui, jo žodžiais tariant, įsikūrusiam šalia liūliuojančių pelkių, kurios kiekvieną pavasarį pražysdavo tūkstančiais žiedų, užsiklodavo margaspalvių gėlių kilimais. Tarp žemaūgių kreivų beržų dūgzdavo įvairiausi vabalai, tingios musės, laumžirgiai. Didžiuliai drugeliai neskubėdami šokdavo savo trumpo gyvenimo šokį. Juodo vandens akivarai retsykiais sunkiai atsidusdavo, iškvėpdami oro burbulus. Pliaukštelėdavo išsigandusi varlė, snaudusi saulėkaitoje. Raistas prisipildydavo magiškų garsų, paslapčių ir pasakų.

Toks tas rašytojo Dainiaus Šukio miestas – Šiauliai, šalia senovinių pelkių ir burtų. „Gyvenimas kupinas nuotykių. Be jų gyventi būtų nuobodu“, – sakė Dainius Šukys vaikams ir papasakojo kaip gimsta personažai, istorijos, iliustracijos ir kodėl yra laimingas piešdamas. Taip pat papasakojo apie katiną, kuris rašytoją „išlydi“ pas vaikučius į mokyklas (bet deja, gyvūnėlio dar neįleido nei į vieną mokyklą). Abiejose bibliotekose rašytojas Dainius Šukys pravedė edukacinį užsiėmimą su vaikais, paveikslėlių bei simbolių pagalba kartu kūrė personažų charakterius, dialogus, naujus jų potyrius. Autorius pakvietė Žaiginio ir Šiluvos krašto vaikučius kuo daugiau skaityti, o tada nebijoti sukurti ir savų istorijų. Skaitykim visi ir leiskim savo mintims „skristi“ neaprėpiamuose vaizduotės kloduose. Dėkojame rašytojui, dailininkui Dainiui Šukiui už bibliotekų skaitytojams padovanotas knygeles, suteiktą kūrybiškumo džiaugsmą, už malonų ir šiltą susitikimą.

Neringa Aleksandravičiūtė,

RMMVB Šiluvos filialo vyresn. bibliotekininkė

Jolanta Žukauskienė,

RMMVB Žaiginio filialo vyr. bibliotekininkė