Naujienos

Šiaurės šalių literatūros savaitė Nemakščių bibliotekoje0001_1_1574077803-179f29d5dd49464590e7b91748bc388d.jpg

Lapkričio 11-17 dienomis Nemakščių  bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė. Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams susipažinti su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų savaitės tema – ,,Šventės Šiaurės šalyse“.  

Lapkričio 11 dieną vyko Šviesos ir žodžio šventė – kūrinio skaitymas balsu. Tamsiausiu metų laiku, uždegus žvakę, bibliotekininkė Aušra Užmedzkienė paskelbė Šiaurės šalių literatūros savaitės atidarymą. Buvo skaitomas privalomas tekstas iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“, skyrius „Pepė švenčia gimtadienį“. Pepė Ilgakojinė šventė savo gimtadienį ir pakvietė į vakarėlį namuose Villa Villekulla, kur ir arklys, ir beždžionė turi savo vietą už stalo. Garsiai skaitomas tekstas  padėjo vaikams įsitraukti į šventę per rašytinio žodžio magiją. Vyko pokalbis ir renginio dalyviai pasakojo, kaip jie švenčia savo gimtadienius. Atsakinėjo į bibliotekininkės užduotus klausimus. Teisingai atsakiusieji gavo dovanų.

Visą savaitę vaikai rinkosi į biblioteką ir klausėsi garsiai skaitomų Šiaurės šalių rašytojų kūrinių ištraukų. Žiūrėjome vaizdinę medžiagą apie Astridą Lindgren, pakeliavome po Šiaurės šalis. Vyko piešinių konkursas. Vaikai piešė savo arba Pepės gimtadienį. Buvo surengta piešinių paroda. Išrinktas gražiausias piešinys. Jį nupiešė Lukrecija Stulgytė. Bibliotekoje buvo surengta ir Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda, lankytojai galėjo susipažinti su kūriniais, pasiimti juos į namus.

Šio projekto tikslas – populiarinti Šiaurės šalių literatūrą, skatinti vaikus domėtis knyga, ugdyti skaitymo motyvaciją.

Aušra Užmedzkienė,

RMMVB Nemakščių filialo vyresn. bibliotekininkė

#nordisklitt19.