Naujienos

Sėkmingai vykdomas projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”0001_3a_1555334475-0a7759cb634b8df78f0f6ed212b5da3b.jpg Raseiniuose įvyko pirmieji projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” skaitmeninio raštingumo mokymai „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Šių mokymų metu buvo sužinota kaip saugiai ir atsakingai ieškoti informacijos internete, diskutuota apie atsakingą asmeninių duomenų skelbimą viešojoje erdvėje, taip pat kokios naudingos elektroninės paslaugos prieinamos kiekvienam piliečiui (el. bankininkystė, registracija svetainėje www.sergu.lt, kokios paslaugos teikiamos portale www.esveikata.lt , e. valdžios vartai, kokios yra savarankiško mokymosi svetainės, įvairios internetinės parduotuvės ir pan.).

Buvo praktiškai mokomasi kurti e. dokumentus, juos redaguoti bei el. pašto pagalba šiais dokumentais dalintis su kitais. Šių mokymų metu įgytos žinios buvo gilinamos balandžio 8-12 dienomis vykusiuose mokymuose. Buvo susipažinta su duomenų saugyklomis internete, debesų kompiuterija, kur yra galimybė ne tik saugoti dokumentus, tačiau ir juos kurti, redaguoti bei dalintis jais su kitais. Išmokta naudotis  internetiniais kalendoriais bei daugeliu kitų e. pašto teikiamų galimybių. Taip pat sužinota apie nuotraukų redagavimo bei animacijų kūrimo programėles, praktiškai išbandyti jų veikimo principai.

Mokymų dalyviams buvo pristatyta iš projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ gauta įranga ir galimybės ja naudotis. Kūrybinėse dirbtuvėse pademonstruotas jaunųjų konstruktorių sukonstruotas įrenginys.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

Dokumentavimo ir IT administravimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė,

lektorė Agnė Kasparavičiūtė