Naujienos

Saugesnio interneto savaitė Šiluvos miestelio bibliotekoje0001_2_1581680151-47d5abeab44eddfe485ddfcce415377b.jpg

Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, atspindinčią dabarties aktualijas.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filiale vyko įvairūs renginiai, pažengusiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai tema „Būkime saugūs internete“. Stebėjome tiesiogines transliacijas internetu „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?”, „Sekstingas: žaidimas ar  nusikaltimas?”, kurių metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete: nuo patyčių elektroninėje erdvėje iki sekstingo ar socialinių tinklų naudos – žalos analizės.

Asmens saugumo duomenis ir privatumą pažeidžiančių grėsmių bei klaidinančio turinio internete apstu. Tačiau kritiškai vertinant turinį, žinant į ką atkreipti dėmesį, galima išvengti nemalonių incidentų. Svarbiausia – nuolatos domėtis saugaus interneto klausimais ir atkreipti dėmesį į specialistų rekomendacijas. Kiekvienas iš mūsų esame atsakingi už tai, kad internete būtų pastebėti teigiami pokyčiai. Visi kartu galime skatinti pozityvumą, būdami malonūs ir pagarbūs vieni kitiems.

Neringa Aleksandravičiūtė,                                                                                 

RMMVB Šiluvos filialo bibliotekininkė