Naujienos

Saugesnio interneto savaitė Ariogalos miesto bibliotekoje0001_6_1581621576-0b1ae3114d754d8e43da714d6504a592.jpg

2020 m. vasario 10-15 d. daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 150) jau 17-ą kartą buvo minima Saugesnio interneto savaitė. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šviečiamosios saugesnio interneto veiklos visą savaitę vyko ir Ariogalos miesto bibliotekoje.  

Be  kompiuterio, mobilaus telefono ir interneto šiandien mes nebeįsivaizduojame savo gyvenimo, tačiau jų teikiamos galimybės kelia daug grėsmių ir pavojų. Internete verta būti budriems, kaip ir gatvėje privalome įsisąmoninti taisykles, kurios padėtų apsisaugoti, nes daug kas priklauso nuo mūsų pačių elgesio. Saugaus elgesio taisyklės turi tapti norma.

Bibliotekos lankytojai noriai dalyvavo šioje akcijoje ir pasitikrino savo žinias apie naudojimąsi kompiuteriu, internetu, e-paslaugomis, spręsdami įvairius testus.

Vasario 10 d. vyko edukacinis užsiėmimas vaikams „Saugesnio interneto testas“. Jo metu vaikai susipažino su saugaus elgesio internete taisyklėmis, sprendė įvairius testus.

Vasario 11 d. bibliotekos lankytojai stebėjo tiesioginę transliaciją „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“. Jos metu dalyviai sužinojo, kad naudojantis neaprėpiamu informacijos kiekiu galima susidurti su internete egzistuojančiais pavojais, mokėsi jų išvengti. Po peržiūros dalyviai pasidalino apie pasitaikiusius sukčiavimo atvejus jų aplinkoje, džiaugėsi sužinoję kaip atpažinti sukčius ir neužkibti ant jų kabliuko.

Vasario 12 d. vyko šešių valandų kompiuterinio raštingumo mokymai pažengusiems ,,Būkime saugūs internete“. Lankytojai sužinojo, kaip saugiau naudotis socialiniais tinklais, kaip atpažinti galimas grėsmes bei rizikas internete ir kokių pagrindinių saugumo priemonių imtis, siekiant apsaugoti skaitmeninius įrenginius.  

Vasario 13 d. bibliotekoje stebėjome tiesioginę transliaciją „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?

Dėkojame visiems dalyvavusiems renginiuose, skirtuose Saugesnio interneto savaitei ir raginame prisiminti – internetas gal niekada ir nebus visiškai saugus, bet visų pastangomis saugesnis jis tikrai gali tapti.

Daiva Ališauskienė,

Dalė Kveškevičienė

RMMVB Ariogalos filialo vyresn. bibliotekininkės