Naujienos

Popietė su skaitytojais Kaulakių bibliotekojeAutorius: Kaulakių filialo vyresn. bibliotekininkė Zita Gedminienė

0001_bendra-pataisyta_1652362110-488ef4530e675be42ec6a50839885dd2.jpg
Baigėsi Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Ta proga, Kaulakių biblioteka kvietė visus skaitytojus į Skaitytojų popietę, kurioje buvo aptariamos perskaitytos knygos, pristatytos ką tik gautos naujausios knygos. Dalis jų, po popietės, iškeliavo pas skaitytojus.
 
Buvo atidaryta skaitytojų, Kaulakių kaimo gyventojų: Onos Alijauskienės ir Aldutės Krivickienės kūrybos darbų paroda. Onutė popieriaus lapuose kuria ir spalvina mandalas, toks jos daugelio metų malonus pomėgis, kaip ir knygų skaitymas. Mandala yra centruotas, simetriškas piešinys, apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija su pasikartojančiais elementais. Mandalų spalvinimas puikiai tinka atsipalaidavimui ir kantrybei ugdyti. Pirmiausia, kaip pasakojo Onutė, ant popieriaus lapo susibraižo kontūrus, o po to spalvina. Tų mandalų Onutė prispalvinusi labai daug, parodai atrinko tik dalį jų. Na, o paspalvinusi mandalas, Onutė sėdasi prie knygų skaitymo, per mėnesį perskaito po 6 - 7 neplonas knygas. Patinka romanai apie keliones, detektyvai.
 
Aldutė  Krivickienė jau apie aštuonetą metų kuria atvirukus. Sukurta jų apie šimtą, sako jų autorė, bet labai daug išdovanota. Gėrėjomės gražiais, daug kruopštumo reikalaujančiais rankų darbais. Aldutė, kaip ir jos vyras Juozapas, ilgamečiai bibliotekos skaitytojai, daugiau skaito periodinius leidinius: žurnalus, laikraščius, bet kai turi daugiau laisvo laiko Aldutė  renkasi ir knygą.
 
Popietėje, šventinę nuotaiką padėjo sukurti Raseinių RKC Kaulakiuose atlikėjai: Kęstutis Klikna ir Valdas Paulauskas. Klausėmės jų atliekamų dainų ir muzikos. Pasveikinti darbštuoles atskubėjo Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas. Džiugu, kad tokių kūrybingų menininkių nereikėjo toli ieškoti, jos buvo šalia. Paroda Kaulakių bibliotekoje bus eksponuojama iki šio mėnesio 26 d., tai kas norėtų pamatyti darbus, dar galima suspėti.