Naujienos

Popietė su Donvina Dambrauskaite0001_3_e_1555610873-d15f2436415bfa5da0f33a23471ea97a.jpg

Balandžio 18 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos kraštotyros ir meno skaitykloje pakvipo Velykomis. Čia vyko kiaušinių dekoravimo popietė su Meno studijos-galerijos vadove Donvina Dambrauskaite.

Renginį organizavusi Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir vaikų skyriaus vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė pasidžiaugė sulaukusi ypatingos dovanos – Marcelijaus Martinaičio margintų kiaušinių, kuriuose išbraižytos datos, išskutinėti miniatiūriniai ornamentai. Tokia technika poetas per bemaž pusšimtį metų išskutinėjo apie du tūkstančius savo kūrinėlių, kurie išsiskiria ypatingu grožiu ir subtilumu. Keletą tokių dabar turės ir Viešoji biblioteka. Apsilankę popietėje jau spėjo ir apžiūrėti, ir pačiupinėti.

 Meno studijos-galerijos vadovė Donvina papasakojo apie kiaušinių marginimo tradicijas, būdus, raštus ir ką jie vaizduoja, pamokė kaip, neįdedant daug pastangų, nuspalvinti kiaušinį laku, natūraliais dažais, vašku.

Menininkės rankose kiaušinis kaipmat virsdavo meno kūriniu, na o dalyviams sekėsi kur kas sunkiau, tačiau gauti patarimai tikrai pravers kuriant ornamentus, lavinant vaizduotę.

Ačiū Donvinai už labai naudingą priešvelykinę popietę.

RMMVB informacija