Naujienos

Popietė „Plunksna ir knyga“ KatauskiuoseAutorius: Katauskių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Ingrida Staponienė

0001_nuotrauka-b-greicienes_1668778287-baaddaf0d2930a16b7dae93e48c11ec9.jpeg
Darganotą lapkričio 11 dienos popietę į Katauskių biblioteką rinkosi svečiai (Raseinių Marcelijaus Martinaičio Viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Virginija Miežinienė) muzikantai (Ariogalos mišrus vokalinis ansamblis „Radasta“ vadovė Renata Aleksiejienė), skaitovai (Birutė Greicienė, Jelena Žalpienė, Danutė Žakaitienė), poezijos, muzikos ir Jono Mačiulio Maironio mylėtojai.
 
Skambant akordeono akordams ir „Už Raseinių ant Dubysos“ daina buvo pradėta popietė skirta poeto Jono Mačiulio Maironio 160-osioms gimimo metinės paminėti. Bibliotekininkė Ingrida Staponienė pristatė eksponuojamų knygų ir nuotraukų ekspoziciją, supažindino su poeto trumpa biografija ir pakvietė visus pasiklausyti poeto eilių ir dainų.
 
Atvykę skaitovai skaitė poeto eiles, dalijosi mintimis apie pasirinkto eilėraščio svarbą, poeto trumpas kūrybos ir gyvenimo istorijas (Danutė Žakaitienė). Iš salėje esančių klausytojų, Vytautas Gaidelis deklamavo savo mėgstamus Maironio eilėraščius, o Audronė Šeflerienė skaitė iš savo asmeninės Maironio knygelės (Maironis. Jaunos dienos 1972 m. leidimo) eilėraštį „Taip niekas Tavęs nemylės“ parašytą 1892 m.
 
Buvo apdovanotos „Vasara su knyga“ dalyvės (Danutė Žakaitienė, Rasa Norkienė) diplomais už dalyvavimą skaitymo iššūkyje ir sėkmingai įvykdytas visas užduotis. Užbaigiant popietę, suskambus paskutiniais akordeono akordams sustojome visi drauge ir dainavome Maironio eilėmis „Lietuva brangi“ taip pagerbdami poeto, dainiaus atminimą ir šalį kurioje gyvename- brangią mūsų Lietuvą.
 
Popietėje vyravo gera nuotaika, „prisilietėme“ prie to meto poeto kūrybos įvairių nuotaikų, klausėmės poezijos, dainavome. Svečiams buvo įteiktos atminimo dovanėlės.
 
Dėkoju Katauskių bendruomenės žmonėms už bendruomeniškumą, o Elytei Gaidelienei už iškeptą skanų ir didelį tortą. Dėkoju visiems atvykusiems.